Toruń jest gotowy na przyjęcie gości

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Sławomir Pawenta

Toruń jest gotowy na przyjęcie gości

Sławomir Pawenta

Od soboty 29 lipca do 6 sierpnia w naszym mieście odbywać XVIII Światowe Letnie Igrzyska Polonijne Toruń 2017. Na miejskich obiektach sportowych rywalizować będzie około tysiąc uczestników z 33 krajów świata.

Do Torunia przyjadą goście m.in. z odległej Australii, Singapuru czy RPA. Igrzyska odbędą się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

- Przyjedzie do nas około tysiąca rodaków z 33 krajów - powiedział Michał Zaleski, prezydent Torunia. - Najwięcej gości przyjedzie z sąsiednich krajów, takich jak Czechy, Litwa czy Białoruś. Nie zabraknie także reprezentacji z odległych państw.

Do rozpoczęcia rywalizacji zostało już kilka dni, a u organizatorów nie widać paniki

Po raz drugi w mieście
Toruń Światowe Letnie Igrzyska Polonijne gości po raz drugi. Poprzednio sportowcy rywalizowali w naszym mieście osiem lat temu.

- Do rozpoczęcia rywalizacji zostało już kilka dni, a u organizatorów nie widać paniki - stwierdził Dariusz Piotr Bronisławski, prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. - Świadczy to tylko o tym, że wybór Torunia na gospodarza imprezy, który jest już gotowy do rozgrywania zawodów, był trafny.

25 konkurencji
Dla startujących w 25 konkurencjach przygotowano 3300 medali, złotych, srebrnych i brązowych za indywidualne sukcesy.

Z kolei ponad 40 statuetek toruńskich aniołów trafi do najlepszych zespołów w zmaganiach drużynowych.

Zmagania sportowe na arenach Torunia będą odbywały się zawsze w pierwszej części dnia (godziny 9 - 15), natomiast popołudnia i wieczory zostały przeznaczone na udział w dekoracjach medalowych oraz licznych imprezach towarzyszących.

Uroczyste otwarcie igrzysk nastąpi w sobotę, 29 lipca, o godz.20.30 w Arenie Toruń. Po oficjalnej części, najważniejszym akcentem rozrywkowym otwarcia będzie koncert zespołu Feel (wstęp wolny ). Ceremonia zakończenia imprezy odbędzie się w sobotę, 5 sierpnia, w Fosie Zamkowej.

Terminarz zawodów

Sławomir Pawenta

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.