Justyna Wojciechowska-Narloch

Toruń. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w nowej siedzibie

Poradnia Psychologiczno-Pedagogicznana od 20 listopada mieści się w osobnym skrzydle budynku II LO na toruńskiej Skarpie. Pomoc zatrudnionych tam specjalistów Fot. Sławomir Kowalski Poradnia Psychologiczno-Pedagogicznana od 20 listopada mieści się w osobnym skrzydle budynku II LO na toruńskiej Skarpie. Pomoc zatrudnionych tam specjalistów dla mieszkańców i ich dzieci jest bezpłatna
Justyna Wojciechowska-Narloch

Przestronne wnętrza, stonowane kolory i świetnie wyposażone sale - tak prezentuje się toruńska poradnia w swojej nowej siedzibie na Skarpie.

20 listopada Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zmieniła swą siedzibę. Jej nowe lokum stanowią wydzielone pomieszczenia z osobnym wejściem w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Kosynierów Kościuszkowskich 6.

Pomieszczenia poradni prezentują się imponująco. Już na samym wejściu widać, że urzędują tu profesjonaliści. W dużym jasnym holu (biel i odcienie szarości) ulokowano recepcję. Na parterze znajduje się też sekretariat, gabinet dyrektora oraz administracja placówki.

Diagnoza i terapia

- Teraz będziemy w stanie poszerzyć ofertę kierowaną do mieszkańców Torunia - mówi Joanna Duszyńska, dyrektorka poradni. - Zyskaliśmy sale, które będą gabinetami diagnostycznymi, ale także większe do zajęć grupowych. Jesteśmy też w posiadaniu sal specjalistycznych, jak np. do terapii integracji sensorycznej oraz ciemnię, w której będą prowadzone zajęcia dla dzieci niedowidzących. Cieszymy się także, że powstała poczekalnia dla dzieci wyposażona w urządzenia i zabawki służące ich rozwojowi. Dotychczas nasi mali podopieczni musieli czekać na swoją wizytę czy zajęcia siedząc na korytarzu na krzesełkach.

Na piętrach w nowej siedzibie poradni znajdują się mniejsze i większe gabinety specjalistów. Pracują tam pedagodzy, psycholodzy i logopedzi. Zakres ich działalności jest bardzo szeroki: od diagnostyki, poprzez wydawanie opinii i pracę terapeutyczną.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Justyna Wojciechowska-Narloch

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.