Paweł Kędzia

Toruń. Znaki wiszą niezgodnie z przepisami. Wkrótce ma się to zmienić

Na ul. Grudziądzkiej po instalacji aktywnego oznakowania ta tablica znajduje się za nisko Fot. Grzegorz Olkowski Na ul. Grudziądzkiej po instalacji aktywnego oznakowania ta tablica znajduje się za nisko
Paweł Kędzia

Na kilku przejściach po instalacji aktywnego oznakowania, które ma poprawiać bezpieczeństwo pieszych, drogowcy zbyt nisko zawiesili pozostałe tablice.

Toruń realizuje program poprawy bezpieczeństwa pieszych. Jednym z elementów jest tzw. aktywne oznakowanie przejść dla pieszych. Do końca roku na toruńskich ulicach będzie ich ok. 250.

Lampy i folie

- Aktywne znaki dla zwiększenia widoczności są wyposażone w lampy ostrzegawcze i pokryte są foliami odblaskowymi. Wszystkie te elementy sprawiają, że znak jest widoczny nawet z dużej odległości i przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych - informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. - Znaki są zasilane panelami słonecznymi, co sprawia, że nie są ponoszone koszty podłączenia i dostępu do sieci. Pracują one synchronicznie niezależnie, z której strony pojawi się pieszy. Transmisją radiową, urządzenia przekazują sobie informację o „pojawieniu” się pieszego i równocześnie zaczynają nadawać sygnał ostrzegawczy w postaci „żółtego pulsu”.

W „Nowościach” pisaliśmy już, że na niektórych przejściach sensory nie widzą pieszych. Instalacja nowego oznakowania przyniosła też inny, bardziej kuriozalny problem.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Kędzia

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.