Tramwaj na Naramowice - budowa jeszcze nie ruszyła, ale pierwsze ekipy są już na trasie

Czytaj dalej
Fot. wizualizacje/pozim.pl
Grzegorz Okoński

Tramwaj na Naramowice - budowa jeszcze nie ruszyła, ale pierwsze ekipy są już na trasie

Grzegorz Okoński

Pasażerowie wsiadający do tramwaju na niepozornym przystanku na pętli Wilczak mogą już odliczać czas do uruchomienia szybkiego i bezkolizyjnego połączenia z Naramowicami. Choć jeszcze nie widać ciężkiego sprzętu budowlanego, już trwają przygotowania do budowy trasy tramwaju na Naramowice!

Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. zapewniają, że największa inwestycja komunikacyjna w Poznaniu jest już w realizacji. Choć do wiosny 2022 roku, kiedy ma być zakończona i tramwaje zaczną kursować między Wilczakiem a Naramowicami, zostały jeszcze cztery lata, to już można poznać jej dokładny przebieg z wirtualnej wizualizacji, udostępnionej przez PIM na stronie internetowej.

Wiadomo, że budowa trasy tramwajowej będzie kosztowała 270 mln złotych, przebudowa układu drogowego przy trasie 160 mln, a całość prac będzie poprowadzona dwuetapowo. W pierwszym etapie ma powstać trasa od pętli Wilczak, czyli z rejonu zbiegu ulic Słowiańskiej, Szelągowskiej i Naramowickiej do Naramowic, w rejon ulic Bolka i Błażeja, czyli do przystanku końcowego „Błażeja”.

Jakie prace obecnie są wykonywane w ramach inwestycji? Kiedy nastąpi symboliczne wbicie pierwszej łopaty? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Grzegorz Okoński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.