Marzena Sutryk

Trwa nasza akcja na rzecz budowy drogi ekspresowej S6 w całości

Trwa nasza akcja na rzecz budowy drogi ekspresowej S6 w całości Fot. GDDKiA
Marzena Sutryk

W naszym regionie trwa realizacja drogi S6 i m. in. budowa obwodnicy Koszalin - Sianów. Niestety, nie są pewne dalsze losy realizacji S6 w woj. pomorskim. Stąd nasza inicjatywa.

Nieważne, jakiej partii jesteś sympatykiem, czy jesteś bezrobotny, czy czynny zawodowo, czy masz dzieci, czy jesteś singlem. Nieważne, czy masz prawo jazdy. Nieważne w tym kontekście jest też to, czy planujesz się stąd wyprowadzić i twierdzisz, że ci wszystko jedno. Sprawa jest warta zabiegów nas wszystkich! Bo tu chodzi o dobre skomunikowanie Pomorza Środkowego z resztą kraju.

Droga ekspresowa S6, która połączyłaby zachodnią Polskę ze wschodnią, to także możliwość dotarcia do innych tras ekspresowych na terenie kraju i np. łatwiejszy dojazd do stolicy, czy na południe Polski. To także przysłowiowe okno na świat, jak również szansa na dalszy rozwój regionu, zarówno pod względem gospodarczym, jak i turystycznym.

Chyba nie trzeba tego nikomu tłumaczyć. Dlatego też chcemy przekonać każdego, do kogo uda nam się dotrzeć, by poparł naszą akcję. Zbieramy podpisy pod apelem, który skierujemy do rządzących, by ci nie ociągali się i by dali zielone światło na budowę S6 także po stronie województwa pomorskiego.

W naszym województwie widać wyraźne postępy w realizacji inwestycji, natomiast po stronie pomorskiej wygląda to znacznie gorzej - nie wiadomo, kiedy tam trasa S6 będzie budowana. Pokażmy więc razem, że bardzo nam na tym zależy, by S6 powstała w całości i to jak najszybciej.

Wierzymy, że politycy nie zechcą zlekceważyć tego głosu, głosu licznej grupy mieszkańców. Dlatego podpisujcie nasz apel (druki są dostępne w wielu miejscach, m. in. w naszej redakcji i oddziałach, ale też w urzędach i firmach; można też złożyć podpis w formie elektronicznej online, za pośrednictwem naszej strony gk24.pl - tam pod linkiem o S6). A więc podpisujcie, ale też dołączcie do nas i udostępniajcie w Waszych firmach i instytucjach oraz urzędach nasze druki.

Dzwońcie do nas i piszcie, a my dostarczymy Wam materiały. Zależy nam na jak największym poparciu, a także zależy nam na czasie, a więc nie ociągajcie się!Podpisy pod apelem w tej sprawie zbieramy, gdzie się da - chcemy dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców, którym zależy, by trasa ekspresowa została zrealizowana jak najszybciej na całym odcinku.

Przypomnijmy, nasze druki do zbiórki podpisów możecie znaleźć - dzięki uprzejmości różnych osób - w różnych miejscach; do akcji włączył się np. koszaliński ratusz, koszalińskie starostwo i Powiatowy Urząd Pracy w Koszalinie, ratusz w Kołobrzegu, Koszalińska Biblioteka Publiczna ze swoimi filiami, Kancelaria Radcy Prawnego Teresy Żurowskiej w Koszalinie, Park Wodny i ZOS Koszalin, firma Debet z Koszalina, Koszalińska Spółdzielnia Mieszkaniowa Na Skarpie, Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, urząd w Karlinie, a także w Sławnie. W tych miejscach możecie złożyć swój podpis.

Przypominamy, że czekamy również na zgłoszenia od kolejnych firm i instytucji - piszcie na: marzena.sutryk@gk24.pl .

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.