Trzy toruńskie licea jesienią będą obchodzić ważne jubileusze - I LO skończy 450 lat, III LO 70 lat, a V LO sześćdziesiątkę

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Justyna Wojciechowska-Narloch

Trzy toruńskie licea jesienią będą obchodzić ważne jubileusze - I LO skończy 450 lat, III LO 70 lat, a V LO sześćdziesiątkę

Justyna Wojciechowska-Narloch

Spotkania po latach, wspomnienia, a na koniec wielkie bale - to skrócone scenariusze wrześniowych i październikowych jubileuszy w I, III i V LO .

Kolejne lata istnienia na mapie edukacyjnej Torunia, tworzenie własnych tradycji, a przede wszystkim sukcesy uczniów to powody do dumy. Z tego wszystkiego już wkrótce cieszyć się będą w trzech ogólniakach - „jedynce” na starówce, „trójce” na Skarpie oraz „piątce” przy ul. Sienkiewicza.

Święto na Jordankach

Wszystkie jubileusze mają wspólny mianownik - odbędą się zjazdy absolwentów, oficjalne uroczystości z udziałem władz oraz mniej oficjalne spotkania klasowe i bale.

Jako pierwsze świętować będzie I LO. Obchody 450-lecia zainaugurowano w marcu, ale dopiero w dniach 21-22 września odbędzie się zjazd absolwentów. W piątek zaplanowano mszę w katedrze oraz koncert muzyki z lat 70-tych na dziedzińcu i w auli szkoły. Sobota upłynie pod znakiem przemarszu przez starówkę pod pomnik Kopernika i oficjalnych uroczystości na Jordankach. Wieczorem odbędzie się bal.

Grillowanie w forcie

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Wojciechowska-Narloch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.