Tym osobom, pomysłów, by iść do przodu, nigdy nie brakuje

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski

Tym osobom, pomysłów, by iść do przodu, nigdy nie brakuje

Leszek Kalinowski

Trwa nasz plebiscyt Menadżer 2015. Czytelnicy zgłaszają osoby, które zasłużyły na ten zaszczytny tytuł. Na kandydatów czekamy do 20 stycznia.

W czwartek przedstawiliśmy kandydatów do tytułu Menadżera Roku 2015. Od tego czasu jednak nasi Czytelnicy zgłosili kolejne osoby, które powinny się znaleźć na liście wyróżnionych. Kto dołączył?

Mariola Kostrzewska, której energii i pomysłów na życie mogłoby wielu pozazdrościć. Wystarczy tylko wspomnieć, że jest nauczycielką, bizneswoman, współautorka podręczników do przedmiotów zawodowych, producentką programów telewizyjnych. Od 1990 prowadzi firmę MaDo – optimus, zajmującą się nieruchomościami, szkoleniami i opieką nad dziećmi (to ostatni propozycja skierowana do tych, którzy chcieliby skorzystać z opieki Babci-Zastępczej).

Mariola Kostrzewska jest nauczycielką, właścicielką firmy, współautorką podręczników, producentką telewizyjną...
Mariusz Kapała Mariola Kostrzewska jest nauczycielką, właścicielką firmy, współautorką podręczników, producentką telewizyjną...

Tomasz Siemiński, absolwent UZ, od lat pracuje w kulturze, dyrektor Regionalnego Centrum Animacji Kultury, które uruchomiło m.in. sieć menadżerów i animatorów kultury, portal e-usługowy, internetowy magazyn. Gdy pytamy T. Siemińskiego, jaki powinien być dobry menadżer, odpowiada: - Powinien codziennie uświadamiać sobie, że to ludzie, którymi kierujemy są naszymi najcenniejszymi zasobami i poświęcać im tyle czasu, ile go potrzebują, by móc skutecznie zrealizować zadanie, pamiętając jednocześnie o zachowaniu ich samodzielności.

Leszek Kania, także absolwent dzisiejszego UZ, pracował w BWA, przez 18 lat był zastępcą dyrektora Muzeum Ziemi Lubuskiej. Obecnie jest jego dyrektorem. Placówka staje się coraz bardziej nowoczesna i odpowiada na potrzeby współczesnego odbiorcy. Jakie było najtrudniejsze zadanie? - W latach 80. XX wieku, na polecenie dyrektora J. Muszyńskiego, na godzinę przed przybyciem wysokiego urzędnika Ministerstwa Kultury i Sztuki, zorganizowałem wystawę najnowszych nabytków muzeum, (łącznie z wymalowaniem stosownej planszy) - mówi. - Ekspozycja spotkała się z dużym uznaniem…

Marcin Wiśniewski od 15 lat prowadzi w Przylepie firmę Marwis, produkującą myjki i środki chemiczne. Co mu najbardziej przeszkadza? - To ciągle zmieniające się przepisy, które dla pracodawców nie są sprzyjające - zaznacza. - Podobnie jest z kosztami z tytułu prowadzenia działalności i zatrudniania pracowników.

Plebiscyt prowadzimy w dwóch kategoriach: biznes i instytucje. Trzech laureatów wybierze kapituła, trzech - Czytelnicy, którzy na kandydatów mogą głosować, kilkając do 18 bm. w internecie na: www.gazetalubuska.pl/biznes lub na www.gazetalubuska.pl/menadzer (dla kategorii instytucja). Do 3 lutego, do godz. 9.59, można wysyłać SMS na nr 72355, w treści wpisując prefiks i po kropce nr podany przy każdym uczestniku.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.