Uczniowie bydgoskiego „mechanika” pomagają rówieśnikom radzić sobie ze stresem

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Dorota Witt

Uczniowie bydgoskiego „mechanika” pomagają rówieśnikom radzić sobie ze stresem

Dorota Witt

Uczniowie się stresują i... biorą sprawy w swoje ręce. Autorzy kampanii Odstresowani planują wykłady dla bydgoskich uczniów i eventy w mieście.

Szkolne stresy, rodzice, z którymi nie można rozmawiać o emocjach i presja grupy rówieśniczej - to połączenie, którego nie jest w stanie udźwignąć wielu młodych ludzi.

Z czym do rówieśników?

Norbert, Igor, Szymon, Kacper, Dawid, Konrad, Nicole, Weronika, Julia, Remigiusz i Albert, w większości uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1, rozpoczęli kampanię „Odstresowani”: prowadzą stronę internetową, z której korzystają ich rówieśnicy (www.od-stresowani.pl, aktualnie w przebudowie; można ich znaleźć w mediach społecznościowych). A tam: wywiady z ekspertami, informacje na temat problemów psychologicznych i sposobów szukania pomocy. Wszystko w ramach konkursu „Zwolnieni z teorii”. Konkurs się kończy, ale projekt rozwija. Uczniowie planują, m.in. organizowanie wykładów w bydgoskich szkołach we współpracy z ekspertami oraz eventy w mieście.

Z dalszej części artykułu dowiesz się: 

  • z jakimi stresującymi sytuacjami najczęściej spotykają się młodzi ludzie
  • dlaczego młodzież tak często mierzy się ze stresem

 

 

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dorota Witt

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.