Alek Radomski

Ulice Szafranka i Aluchny-Emelianow doczekają się remontu

Na zastąpienie betonowych, popękanych płyt gładką warstwą asfaltu mieszkańcy czekali od lat. Wczoraj rozpoczęcie prac ogłosił prezydent Słupska Robert Fot. Łukasz Capar Na zastąpienie betonowych, popękanych płyt gładką warstwą asfaltu mieszkańcy czekali od lat. Wczoraj rozpoczęcie prac ogłosił prezydent Słupska Robert Biedroń.
Alek Radomski

W Słupsku rusza remont ulic Szafranka i Aluchny-Emelianow. Płyty zastąpi dywanik z asfaltu. Prace powinny potrwać do końca tego roku.

- To jedna z największych tegorocznych inwestycji - zaczął poniedziałkową konferencję prasową prezydent Słupska Robert Biedroń. Dodajmy, że również wyczekiwanych przez mieszkańców. Formalnie właśnie wczoraj rozpoczęto prace nad gruntowną przebudową ulic Szafranka i Aluchny-Emelianow. Obie osiedlówki mają zyskać podbudowę, warstwy asfaltu i chodniki. wysokości dyskontów Biedronka i Netto ułożona zostanie ścieżka rowerowa, która dalej biec będzie jednak po jezdni. Zgodnie z projektem skrzyżowania zostaną wyniesione, a w pobliżu Szkoły Podstawowej numer 5 powstać ma zatoka autobusowa. Natomiast na skrzyżowaniu ul. Szafranka z Łady-Cybulskiego wybudowane zostanie rondo.

Całość prac realizować będzie spółka Egida. Ta sama, która wciaż buduje ścieżkę rowerową do Głobina wzdłuż ulicy Bohaterów Westerplatte.

Koszt tych ostatnich robót to niecałe 5,3 mln zł. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu miasta.Prace mają potrwać do końca tego roku. Odbiory i płatności po Nowym Roku.

Lepiej późno niż wcale

Obie ulice miały być modernizowane w cyklu dwuletnim.
W marcu tego roku ratusz informował, że zostaną wybudowane do końca roku, a same roboty powinny zacząć się już w czerwcu. Na starcie jest więc poślizg.

Niestety problemem osiedla Hubalczyków wciąż pozostają korki, które w godzinach szczytu blokują ul. Bohaterów Westerplatte. Rozwiązaniem jest budowa kolejnego etapu ringu. Projekt jest, ale brakuje finansowania inwestycji. Bez nowej nitki i przy dalszym rozwoju osiedla komunikacyjnie będzie tylko gorzej.

Alek Radomski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.