Alicja Cichocka-Bielicka

Uniwersytet Mikołaja Kopernika ogłasza konkurs na najważniejsze stanowisko w pionie administracyjnym

Po sześciu latach na stanowisku kanclerza Justyna Morzy odchodzi na emeryturę, UMK szuka godnego następcy Fot. Jacek Smarz Po sześciu latach na stanowisku kanclerza Justyna Morzy odchodzi na emeryturę, UMK szuka godnego następcy
Alicja Cichocka-Bielicka

Dotychczasowa kanclerz UMK, Justyna Morzy żegna się z toruńskim uniwersytetem. Nową osobę na tym stanowisku wyłoni ogłoszony konkurs.

Kanclerz Justyna Morzy to człowiek instytucja. Na toruńskim uniwersytecie spędziła całe swoje zawodowe życie. Na różnych stanowiskach przepracowała w sumie 42 lata.

Obecna pani kanclerz zaczynała pracę jeszcze jako studentka (jest absolwentką filologii polskiej) od stażystki referentki w sekcji współpracy z zagranicą w dziale nauki.

Przeszła przez wszystkie szczeble awansu zawodowego, wygrywając sześć lat temu konkurs na najwyższe stanowisko w administracji. Można powiedzieć, że zna uczelnię od podszewki.

Od stażystki do kanclerki

Najdłużej, bo przez trzydzieści lat obecna pani kanclerz kierowała Biurem Rektora (od 1982 roku), współpracując nieprzerwanie z dziewięcioma rektorami.

Zaczynała jako prawa ręka w biurze rektora, profesora Wiesława Woźnickiego, współpracowała z obecnie urzędującym rektorem profesorem Andrzejem Tretynem.

Nowy kanclerz UMK

W 2001 roku Justyna Morzy awansowała na stanowisko dyrektorskie, obejmując funkcję zastępcy dyrektora ds administracyjnych.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Cichocka-Bielicka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.