Joanna Krężelewska

W Koszalinie działał ruch spod znaku cyrkla i węgielnicy

W Koszalinie działał ruch spod znaku cyrkla i węgielnicy
Joanna Krężelewska

Ogromne znaczenie dla masonów miały symbolika i rytuały. Nie każdy miał do nich dostęp. Ów woal tajemnicy sprawił, że przez lata ruch wolnomularski obrósł w legendy. Co jest prawdą, a co mitem? Odpowiedzi poznajemy w Koszalinie, gdzie przed laty prężnie działała masońska loża.

Temat historii masonów w Koszalinie i na Pomorzu podjęli koszalińscy muzealnicy. Efekty ich pracy są imponujące, a zobaczyć je będzie można w sali wystaw czasowych w Pałacu Młynarza w czwartek 28 czerwca o godz. 13.30, kiedy otwarta zostanie wystawa „Deszcz pada na świątynię! Masoni w Koszalinie i na Pomorzu w latach 1777-1933”.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.