W Małopolskim Ogrodzie Sztuki szykuje się rewolucja

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Matusik / Polskapresse
Aleksandra Suława

W Małopolskim Ogrodzie Sztuki szykuje się rewolucja

Aleksandra Suława

Miejsca do pracy, nowa kawiarnia, interaktywne instalacje... tak w oczach - i projektach - uczestników V Biennale Architektury Wnętrz ma wyglądać wnętrze MOS

- Od dłuższego czasu, zastanawiamy się, do czego może służyć MOS - mówi Krzysztof Głuchowski, dyrektor Teatru im. Juliusza Słowackiego, placówki do której należy budynek .

- Sama idea centrum sztuki, która towarzyszyła tworzeniu Ogrodu, okazała się zbyt pojemna. Trzeba ją skonkretyzować, poszukać oryginalnego pomysłu na tę przestrzeń.

Dyrekcja teatru chciałaby przekształcić MOS w ośrodek kulturotwórczy, dedykowany zwłaszcza młodym artystom, którzy przy ul. Rajskiej mogliby spotykać się, pracować, organizować wystawy, realizować multimedialne projekty. Ogród Sztuki w obecnym kształcie, który nadała mu zakończona w 2012 roku przebudowa, z salą kinową i widowiskową, przestrzenią wystawienniczą i kawiarnią, poniekąd spełnia te funkcje. Jednak dla jego właścicieli to za mało.

- Chcemy, żeby MOS oprócz swojego życia typowo instytucjonalnego, którego rytm wyznaczają premiery i wernisaże, był miejscem, które codziennie tętni życiem - mówi Głuchowski.

Czytaj więcej:

  • Co zmieni się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki?
  • Piąta edycja Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz to nie tylko wystawa, ale też konferencje naukowe
Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aleksandra Suława

Reporterka Działu Kultury "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.