W naszych domach mamy za dużo przedmiotów. Czas na zero waste

Czytaj dalej
Fot. m. jurkowski
Mieczysław Jurkowski

W naszych domach mamy za dużo przedmiotów. Czas na zero waste

Mieczysław Jurkowski

Warto wracać do rozwiązań, z których korzystali nasi dziadkowie i pradziadkowie, kiedy mleko było dostępne tylko w szkle, a panowie przez całe życie używali jednej maszynki do golenia - przekonuje Anna Jaklewicz, która w sokólskiej Bibliotece Publicznej prowadzi cykl warsztatów zero waste.

Czym jest zero waste i co kryje się pod tym hasłem?

Zero waste to pojęcie, które pochodzi z języka angielskiego i oznacza dosłownie: „bez śmieci”, „bez odpadów”. Ale właściwie to jest styl życia, który ma na celu ograniczenie ilości śmieci, jaką wyrzucamy, ilości odpadów, jaką generujemy w naszym codziennym życiu.

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mieczysław Jurkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.