Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Szymon Spandowski

W porównaniu z 2017 rokiem na toruńskich drogach zmalała liczba kolizji i osób rannych. Wzrosła liczba zabitych!

100 procent - to wzrost liczby ofiar śmiertelnych na ulicach Torunia w 2018r. w porównaniu do 2017. 100 procent - to wzrost liczby ofiar śmiertelnych na ulicach Torunia w 2018r. w porównaniu do 2017.
Szymon Spandowski

Komendant miejski policji przedstawił toruńskim radnym sprawozdanie z działalności służb w 2018 roku. Znalazły się tam między innymi informacje na temat bezpieczeństwa na drogach.

Toruńskie ulice w 2018 roku do najbezpieczniejszych nie należały. Liczba kolizji oraz osób, które w ich wyniku odniosły rany co prawda spadła, jednak liczba wypadków pozostała bez zmian, a ofiar śmiertelnych było o 100 procent więcej niż w 2017 roku. Tak w każdym razie wynika z rocznego sprawozdania, jakie toruńskim radnym przedstawił na lutowej sesji komendant miejski policji inspektor Maciej Lewandowski.

W 2018 roku na ulicach Torunia doszło w sumie do 53 wypadków, 3822 kolizji, w których zginęło 10 osób, a 49 zostało rannych. Gdzie tych zagrożeń było najwięcej?

Policyjną listę otwiera ulica Grudziądzka. W ubiegłym roku wydarzyło się 157 kolizji i cztery wypadki, w których zginęły dwie, a ranne zostały trzy osoby. W przedstawionym radnym zestawieniu dwa razy pojawia się jednak Szosa Lubicka, raz jako fragment Drogi Krajowej nr 15, drugi raz jako część DK 80. W pierwszym przypadku mundurowi zanotowali 132 kolizje i trzy wypadki oraz dwie ofiary śmiertelne i dwie osoby ranne, w drugim: 85 kolizji i jeden wypadek, w którym zginęła rowerzystka. W sumie więc na całej Szosie Lubickiej doszło w ubiegłym roku do 217 kolizji i czterech wypadków. Śmierć poniosły tu trzy osoby, a dwie zostały ranne. Tej drodze należy się więc miano najbardziej niebezpiecznej ulicy Torunia 2018 roku. Podzielona na drogi krajowe Szosa Lubicka zajęła w policyjnych zestawieniach trzecie (DK 15) i dziesiąte (DK 80) miejsce.

W policyjnym zestawieniu bardzo wysoko znalazła się ulica Broniewskiego. Nikt tu nie zginął, jednak w 102 kolizjach i czterech wypadkach rany odniosło pięć osób.

Na średnicówce kolizji było 49, ucierpiały w nich dwie osoby. Do jedynego wypadku doszło w lutym. Na przejściu dla pieszych na wysokości cmentarza kierowca nissana ominął inny pojazd, który zatrzymał się przed przejściem, następnie wjechał na pasy i śmiertelnie potrącił przechodzącą przez nie 64-latkę.

Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Szymon Spandowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.