Małgorzata Oberlan

W prywatnym żłobku w Toruniu maluchy bawiły się replikami bagnetów i Kałasznikowa

Dwulatki bawiły się  replikami broni po „spotkaniu z żołnierzem” w prywatnym przedszkolu w Toruniu. Fot. Facebook Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Dwulatki bawiły się replikami broni po „spotkaniu z żołnierzem” w prywatnym przedszkolu w Toruniu.
Małgorzata Oberlan

Repliki broni dwulatki dostały do rąk w ramach „spotkania z żołnierzem”. Po oficjalnej skardze reakcja Urzędu Miasta Torunia była szybka i zdecydowana: upomnienie i kontrola.

Kontrowersyjną sprawę nagłośnił 4 listopada na swoim profilu facebookowym Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Oto pełna treść posta:

„Raz, dwa, trzy, umierasz ty! Takimi zdjęciami chwali się żłobek w Toruniu. Dzieci bawią się repliką Kałasznikowa i bagnetu. To są 1 - 2 latki! W ramach „spotkania z żołnierzem” oswaja się je z narzędziami służącymi do zabijania. Nieważne, że to plastikowe repliki, ważne jaką informację otrzymuje dziecko - strzelanie jest fajne, nóż bojowy to świetna zabawka. Po dzisiejszej informacji o zabawach bronią i replikami granatów w przedszkolu wydawało się, że nic nas już nie może zaszokować. A jednak...Czy ktokolwiek z wychowawców ma jakieś przygotowanie pedagogiczne? Czy studiował psychologię rozwojową dziecka? Czy zdobył się na najmniejszą choćby refleksję?! Nie mamy nic przeciwko spotkaniom z przedstawicielami różnych zawodów, ale każdorazowo plan zajęć musi uwzględniać na jakim etapie rozwoju są dzieci! Sprawę zgłaszamy Urzędowi Miasta Toruń jako jednostce nadzorującej żłobek”.

Fala skrajnych komentarz

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

55,00 110,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.