Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

W sierpniu w mleczarni przy ul. Chrobrego maszyna przygniotła mężczyznę. Prokuratura umorzyła śledztwo.

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Małgorzata Oberlan

W sierpniu w mleczarni przy ul. Chrobrego maszyna przygniotła mężczyznę. Prokuratura umorzyła śledztwo.

Małgorzata Oberlan

- Przyczyna wypadku nie leżała po stronie pracodawcy. Mężczyzna wszedł do pracującej paleciarki - mówi prokurator rejonowy Marcin Licznerski.

Mężczyzna nie użył zabezpieczeń, choć był przeszkolony w obsłudze maszyny - podkreśla prokurator.

Cudem przeżył wypadek

Pan Dariusz, 50-letni pracownik z kwalifikacjami i doświadczeniem, ciężkiemu wypadkowi uległ w toruńskim zakładzie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Łowicz, przy ul. Chrobrego w Toruniu. Dramat wydarzył się w nocy, z 16 na 17 sierpnia. Do szpitala trafił ze zmiażdżoną szczęką i poważnymi obrażeniami brzucha (konieczne było m.in. rekonstruowanie żyły głównej). Ze wstępnych ustaleń wynikało, że wszedł do maszyny, tak zwanej paleciarki, i został w niej przygnieciony.

- Nigdy nie zapomnę widoku swojego pracownika we krwi, niesionego do karetki - mówił „Nowościom” Krzysztof Czajka, dyrektor zakładu. Od razu zaznaczając, że maszyna była sprawna i stan BHP prawidłowy. Bezpośrednich świadków wypadku nie było.

Pan Dariusz doznał bardzo ciężkich obrażeń brzucha, miał też zmiażdżoną szczękę. W szpitalu przeszedł szereg operacji i utrzymywany był w śpiączce farmakologicznej. Szczęśliwie, przeżył. Jego żona, pani Jolanta, podkreślała, że przed dramatem mąż narzekał na awaryjność maszyn. „Zobaczysz, że w końcu komuś coś się stanie” - powtarzał.

Torunianka była przekonana, że pan Dariusz z własnej woli nie wszedłby do pracującej paleciarki. Niestety, ustalenia Państwowej Inspekcji Pracy i prokuratury wskazują, że tak jednak było.

Prokuratura Rejonowa Toruń Wschód umorzyła śledztwo w sprawie wypadku i jest to już decyzja prawomocna.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.