W Świebodzinie klaster pomaga w robieniu biznesu

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
(WAK)

W Świebodzinie klaster pomaga w robieniu biznesu

(WAK)

W Świebodzinie istnieje Klaster Przedsiębiorczości i Turystyki. Członkami klastra jest 20 podmiotów. A więc nie tylko firm, przedsiębiorstw, ale też np. starostwo powiatowe, izba rzemieślnicza, gmina Świebodzin czy Powiatowy Zespół Szkół Technicznych i Zawodowych.

Wszyscy oni podpisali umowę partnerską, która pozwala na łączenie się członków klastra w konsorcja. A te z kolei mogą wspólnie występować o środki unijne z nowego rozdania Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego do 2020 roku. To nie jedyne cele. Inne to utworzenie małego inkubatora przedsiębiorczości oraz inkubatora przedsiębiorczości i centrum edukacji. Ten ostatni ma służyć współpracy przedsiębiorstw, szkół wyższych i zawodowych, w zakresie szkolenia oraz zatrudniania.

Firmy utworzyły Klaster Przedsiębiorczości i Turystyki, by móc wspólnie wystąpić o pieniądze unijne. Ale nie tylko. Korzyści jest więcej

W zawodach już istniejących oraz tych które zaproponują członkowie klastra. Natomiast, gdy chodzi o pierwszą pracę, to tu pomocny może być inkubator przedsiębiorczości. Z innych korzyści z przystąpienia do klastra wymieńmy także tworzenie wspólnych grup zakupowych co pozwoli na obniżenie cen towarów, wspólne reklamy czy zakup energii i paliw. Obniżeniu kosztów i pozyskaniu nowych klientów mają też służyć wspólne promocje wyrobów i usług oraz wystawy i prezentacje.

(WAK)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.