Tomasz Wersocki

W Toruniu powstanie kolejna hala tenisowa. Koszty budowy wyniosą ponad 6 mln zł

Miejsce, w którym ma powstać nowa hala do tenisa Fot. Grzegorz Olkowski Miejsce, w którym ma powstać nowa hala do tenisa
Tomasz Wersocki

Trzy korty tenisowe oraz pełne zaplecze socjalne. Tak będzie wyglądać w 2018 roku hala tenisowa, która stanie przy zbiegu ulic: Szosa Chełmińska i Bema. Dotychczas prace przebiegają bez żadnych kłopotów. Koszt budowy hali wyniesie łącznie ponad 6 milionów złotych.

Miasto do tej pory nie grzeszyło ilością kortów. Jedynym dostępnym był ten położony przy ul. Przy Skarpie. Budynek należący do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji działa tam od 2013 r. Z uwagi na duże zainteresowanie lokalnych klubów, a także samych mieszkańców obiekt jest stale przepełniony.

Dofinansowanie ministra

Nowa hala do tenisa powstaje niedaleko stadionu lekkoatletycznego, lodowiska Tor-Tor oraz hali widowiskowo-sportowej - Arena Toruń. Budowany obiekt tym samym uzupełni ofertę Toruńskiego Ośrodka Sportu, a w przyszłości mają w nim być organizowane ważne wydarzenia tenisowe. Ponadto hala ma stać się bazą treningową i szkoleniową dla różnych toruńskich klubów sportowych. W końcu na terenie Torunia odbywają się różnorodne rozgrywki tenisa m.in. Kujawsko-Pomorski Związek Tenisowy organizuje zawody rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej, a Polski Związek Tenisowy - treningi kadry narodowej tenisa ziemnego.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Wersocki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.