We Włocławku przybywa kamer i stanowisk do obsługi monitoringu. Jaki z tego mamy pożytek?

Czytaj dalej
Fot. wa
Małgorzata Goździalska

We Włocławku przybywa kamer i stanowisk do obsługi monitoringu. Jaki z tego mamy pożytek?

Małgorzata Goździalska

Zakłócenia ciszy nocnej, bójki, kradzieże - to się często dzieje na ulicach Włocławka, zwłaszcza nocą. A tego typu przypadki wyłapują operatorzy monitoringu. Jak tę wiedzę wykorzystują strażnicy i policjanci?

Operatorzy monitoringu tylko w pierwszym półroczu tego roku ponad 1340 razy zgłaszali dyżurnemu Straży Miejskiej we Włocławku różnego rodzaju wybryki zaobserwowane na monitorach - nie tylko zakłócania spokoju i porządku, ale także bójki, kradzieże. I oczywiście, wszelkie przejawy wandalizmu, akty dewastacji. W czasie wakacji nie jest inaczej. Operatorzy wpatrzeni w ekrany śledzą na przykład agresywnie zachowujące się grupy młodzieży, przemieszczające się po mieście. Pożytki z tych obserwacji?

Jaki jest pożytek z monitoringu? Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.