Welconomy Forum 2019. Co ciekawego w programie?

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
tw

Welconomy Forum 2019. Co ciekawego w programie?

tw

Dziś (18.03) startuje w Toruniu Welconomy Forum. Wydarzenie jest nie tylko formą spotkania ludzi biznesu i polityki, ale przede wszystkim stawia sobie za cel odpowiedź na pytanie o wyzwania przyszłości.

Hasłem 26. edycji Welconomy Forum jest „Niepodległa - nowe wyzwania”. Wydarzenie zostanie zainaugurowane w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki, a następnie prelegenci przeniosą się na część panelową do Hotelu Copernicus. Przypomnijmy, że tegoroczna edycja Welconomy odbywa się zaledwie parę miesięcy od świętowania przez Polskę stulecia odzyskania niepodległości. Pytanie, na jakie będą chcieli odpowiedzieć uczestnicy Welconomy Forum brzmi „Jaka Niepodległa?”

- Chcielibyśmy, aby w Toruniu doszło do pewnego rodzaju podsumowania stu lat polskiej niepodległości i otwarcia nowych stu lat, które są przed nami - podkreśla dr Jacek Janiszewski, organizator Welconomy Forum w Toruniu.

Tradycyjnie wydarzenie podzielono na dwie części: konferencyjną i warsztatową. Dyskusje będą prowadzone w ramach 30 paneli tematycznych. Uczestnicy Welconomy zajmą się wyzwaniami jakie stoją obecnie przed społeczeństwem m.in. smogiem, gospodarką odpadami, cyberbezpieczeństwem i innowacyjnością.

W uroczystości na Jordankach oprócz przedstawicieli województwa kujawsko-pomorskiego i władz Torunia, wezmą udział także goście zagraniczni m.in. ambasador Republiki Kazachstanu Margułan Baimukhan.

Z kolei w dyskusji prowadzonej przez prof. Michała Kleibera wezmą udział m.in. Henryk Kowalczyk - minister środowiska, Jerzy Kwieciński - minister inwestycji i rozwoju oraz Marek Zagórski - minister cyfryzacji. Na sesji plenarnej pojawią się również przedstawiciele dużych polskich firm i instytucji

Podczas Welconomy będą poruszane również sprawy międzynarodowe. Analizowana będzie współpraca handlowa między Polską, a m.in. Rosją, Białorusią i Indiami. Forum będzie również platformą do rozmów na temat możliwości inwestycyjnych w nowych państwach promowanych na Welconomy tzn. Brazylii, Iraku, Angoli i Indonezji.

Początek Welconomy Forum o godz. 10. Pełny program można znaleźć >>>> TUTAJ <<<<<

tw

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

55,00 110,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.