WFOŚiGW. My zapraszamy do współpracy, ale ty za nią płacisz
Dlaczego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu finansuje etaty w biurach terenowych w Inowrocławiu, Świeciu i Włocławku a Bydgoszczy proponuje by to ratusz sam finansował pracę na rzecz WFOŚiGW?
Ratusz już od września zeszłego roku zabiegał o to, by w Bydgoszczy powstał punkt konsultacyjny który będzie udzielał informacji dotyczących Programu „Czyste Powietrze” - wynika z dokumentów. Urzędnicy pytali również o to, jakie środki będą dostępne dla bydgoszczan, kiedy ruszy program i kiedy będą dostępne formularze składania wniosków.
Również we wrześniu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu na korespondencję odpowiedział. Zachęcił między innymi do monitorowania aktualności na stronach Funduszu w poszukiwaniu najświeższych danych oraz zapewnił, że w ogóle nie planuje uruchamiać biur konsultacyjnych poza siedzibą funduszu. Pomocy merytorycznej telefonicznie mieli udzielać doradcy, a wnioski miały być przyjmowane również (i są) w wersji elektronicznej.
W grudniu zeszłego roku do WFOŚiGW trafiło kolejne pismo. Ratusz chciał poznać zainteresowanie programem ze strony bydgoszczan. To ważna informacja, ponieważ program rządowy skierowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych. Duże zainteresowanie oznaczałoby, że miasto może przeznaczyć więcej środków na wsparcie w termomodernizacji dla np. wspólnot mieszkaniowych.
Pod koniec lutego urząd miasta ponownie kontaktował się z WFOŚiGW. Zaproponował utworzenie stanowiska na potrzeby programu, ale chciał, żeby koszty jego utworzenia pokrył Fundusz. Funduszowi miesiąc zajęła odpowiedź.
Przeczytaj dalszą część artykułu.
Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.
-
Prenumerata cyfrowa
Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.
już od
3,69 ZŁ /dzień