Wiekowa willa dla seniorów. Toruński magistrat poszukuje projektantów, którzy przygotują przebudowę budynku przy ulicy Podgórskiej 2

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Szymon Spandowski

Wiekowa willa dla seniorów. Toruński magistrat poszukuje projektantów, którzy przygotują przebudowę budynku przy ulicy Podgórskiej 2

Szymon Spandowski

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w 2020 roku dom komendanta poligonu stanie się m.in. dziennym domem pobytu dla osób starszych.

Przy okazji planowanej reanimacji Parku Tysiąclecia się nie udało, światełko nadziei zapaliło się jednak dzięki gminnemu programowi rewitalizacji. Pojawiła się szansa na remont willi, która stoi przy ul. Podgórskiej 2. Magistracki Wydział Inwestycji i Remontów poszukuje firmy zainteresowanej opracowaniem dokumentacji projektowej. Ma ona pozwolić na przebudowę i zmianę sposobu użytkowania zabytkowego budynku mieszkalnego na potrzeby społeczne. Jakie konkretnie?

Dzienny dom pobytu

Między innymi ma tu powstać jeden z czterech planowanych w mieście dziennych domów pobytu dla seniorów. Z każdego (pozostałe są planowane przy ul. Mickiewicza 57, Bydgoskiej 52 oraz Watzenrodego 15-15a) ma skorzystać ok. 30 osób. W willi na obrzeżach Parku Tysiąclecia pomieszczenia dla nich miałyby się znaleźć na parterze. Górna kondygnacja jest przeznaczona na mieszkania wspomagane dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Na pewno będzie się im miło mieszkało wśród zieleni, o ile oczywiście całą procedurę uda się doprowadzić do końca. Oferty można składać do 14 stycznia. Na opracowanie koncepcji zleceniodawcy dają trzy, a na przygotowanie całej dokumentacji - 20 tygodni od podpisania umowy.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Szymon Spandowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.