Olga Krzyżyk

Wielki pożar odpadów w Bytomiu. Dlaczego był w nich plastik?

Strażacy w sobotę ugasili pożar, ale w niedzielę trwało jeszcze dogaszanie pogorzeliska Fot. FOT. UM Bytom Strażacy w sobotę ugasili pożar, ale w niedzielę trwało jeszcze dogaszanie pogorzeliska
Olga Krzyżyk

Gęsta chmura czarnego dymu spowiła w sobotę niebo nad Bytomiem i okolicami. To był efekt dużego pożaru na terenie zakładu produkcyjnego w Bytomiu-Stroszku. Strażacy pracowali tam w sobotę i w niedzielę. Czy mieszkańcy mają powody do niepokoju?

Gęsta chmura czarnego dymu spowiła w sobotę niebo nad Bytomiem i okolicami. To był efekt dużego pożaru na terenie zakładu produkcyjnego w Bytomiu-Stroszku. Strażacy pracowali tam w sobotę i w niedzielę. Czy mieszkańcy mają powody do niepokoju?

Dyżurny straży pożarnej w Bytomiu otrzymał w minioną sobotę o godz. 16.23 zgłoszenie dotyczące pożaru na terenie zakładu produkcyjnego w Bytomiu-Stroszku przy ulicy Łokietka.

Zapaliły się tam składowane pod wiatą odpady. Co się paliło i tak potężnie dymiło? Były to sprasowane materiały, w tym ubrania wymieszane z kawałkami plastiku typu PET, a także sprasowane puszki aluminiowe. Takie odpady produkcyjne składowano na terenie zakładu pod wiatą o wymiarach 30x50 metrów. Odpady te ustawione były na wysokość 5 metrów. Wszystko to spłonęło.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Olga Krzyżyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.