Krzysztof Wypijewski

Wiemy, gdzie mogą być skradzione motocykle

Wiemy, gdzie mogą być skradzione motocykle
Krzysztof Wypijewski

Wiktor Kułakow z Polonii Bydgoszcz stracił dwa najlepsze motocykle i musiał przedwcześnie zakończyć ściganie w zachodnio-środkowej części Europy.

Wiktor Kułakow to 22-letni Rosjanin, który dwa ostatnie lata spędził w barwach bydgoskiej Polonii. W minionym sezonie był czwartym, pod względem średniej biegopunktowej, zawodnikiem biało-czerwonych (1,645 pkt/wyścig). Kilka dni temu jego garaż w Czerniewicach nieopodal Torunia odwiedzili nieproszeni goście.

„Dziś w nocy okradziono mój warsztat zginęły moje dwa kompletne motocykle żużlowe części zapasowe oraz motocykl crossowy marki KTM 350. Bez tego sprzętu nie jestem w stanie dalej kontynuować kariery” - napisał na jednym z portali społecznościowych.

Okazuje się, że rabusie doskonale wiedzieli, co zabierają.

- Zostawili tylko mój najgorszy treningowy motocykl. Jestem kompletnie załamany tą sytuacją, bo w tym momencie będę musiał zakończyć sezon w Szwecji - opowiadał „Przeglądowi Sportowemu” Kułakow, który w Polsce też już zakończył ściganie, ale z innego powodu: jego Polonia po sezonie zasadniczym została zdegradowana do II ligi.

- Nie mam pojęcia, dlaczego to ktoś zrobił. Nie miałem wrogów i nawet przez myśl mi nie przeszło, że może się coś takiego wydarzyć - dodał Rosjanin.

Zawodnikowi pozostała tylko rywalizacja w rodzimej lidze, gdzie ma drugą bazę sprzętową.

Zostawili tylko mój najgorszy treningowy motocykl. Jestem kompletnie załamany tą sytuacją, bo w tym momencie będę musiał zakończyć sezon w Szwecji

- Cały czas wierzę, że śledztwo, które rozpoczęło się pomoże odnaleźć moje motocykle i nadal będę mógł robić to co kocham. Bardzo proszę o kontakt każdego, kto ma jakieś informacje na temat kradzieży, pod numerem telefonu 506548055. Numery silników żużlowych to 324 i 134 - zakończył załamany rosyjski żużlowiec.

Od kradzieży upłynęło już trochę czasu i szanse na szczęśliwy finał są niewielkie.

- Nie po raz pierwszy spotykam się z tego typu przypadkiem - opowiada „Expressowi Bydgoskiemu” osoba ze środowiska żużlowego. - Motocykle już dawno są rozebrane na części, numery silników usunięte i naniesione nowe. Przypuszczam, że wszystko jest już za naszą wschodnią granicą. Tam zdecydowanie łatwiej upłynnić „trefny” towar. W zachodnio-środkowej części Europy byłoby to znacznie trudniejsze.

Wygląda więc na to, że 22-latek musi zbierać kasę na odbudowę parku maszyn. Czekają go spore wydatki. Używany, kompletny motocykl, który pozwala ścigać się na poziomie I ligi to wydatek rzędu ok. 20 tysięcy złotych.

Krzysztof Wypijewski

Absolwent Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie; w "Expressie Bydgoskim" od sierpnia 2000 roku. 2 lata w dziale publicystycznym, 18 lat w dziale sportowym. Specjalizuje się w sportach motorowych (żużel, Formuła 1, motocross), lekkiej atletyce, koszykówce, siatkówce i tenisie stołowym.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.