Wiosna w ogrodzie – o tym musisz pamiętać!

Czytaj dalej
red

Wiosna w ogrodzie – o tym musisz pamiętać!

red

Choć pogoda płata nam figle i wiosenne temperatury możemy odczuwać już w lutym, to marzec i kwiecień są najbardziej odpowiednimi miesiącami do rozpoczęcia prac w ogrodzie. Warto więc najpierw dowiedzieć się, jak należy przygotować grządki, a następnie odwiedzić targi Ogród i Ty, i kupić nowe sadzonki w okazyjnych cenach!

To, w jaki sposób zajmiemy się ogrodem wczesną wiosną ma bardzo duży wpływ na jego wygląd latem. Warto zatem poświęcić czas na uporządkowanie grządek po zimowym śnie, a później cieszyć się ich pięknem.

Cebulki, bulwy i drzewka
Przygotowanie roślin jest bardzo ważne – te, które wykopaliśmy przed zimą należy dokładnie przejrzeć. Cebulki czy kłącza muszą być zdrowie, jeśli więc na części z nich pojawiły się czarne lub gnijące plamy musimy je wyrzucić. Pod koniec marca przygotowujemy tzw. rozsadę – do skrzynek wsadzamy rośliny. Oczywiście, temperatura pomieszczenia, w którym będziemy trzymać kwiaty, będzie inna dla różnych gatunków. Jeśli nie posiadamy zeszłorocznych cebulek czy bulw warto wybrać się targi Ogród i Ty – goście znajdą tam wiele ciekawych rośli w okazyjnych cenach.

Większość rośliny powędruje do gruntu w połowie kwietnia, jednak niektóre jednoroczne kwiaty możemy wsadzić już na przełomie marca i kwietnia. Czarnuszka, gipsówka czy maki doskonale poradzą sobie ze spadkiem temperatur.

Kwiecień to także dobry czas na sadzenie drzewek, sprzedawanych z odkrytymi korzeniami. Takie sadzonki można będzie spotkać przed halą Targów Kielce. Przy wyborze roślin powinniśmy zwrócić uwagę na stan korzeni – nie mogą być przesuszone. Drzewka powinny trafić do gleby zaraz po zakupie, jeśli jednak nie ma takiej możliwości – przysypmy je delikatnie kilkoma centymetrami ziemi.

Kiedy odkrywać krzewy?
Początek kwietnia to także dobry czas na zdjęcie osłon, którymi chroniliśmy rośliny podczas zimy. Dobrze jest przyzwyczaić rośliny do temperatury i słońca. Najlepiej więc ściągać warstwy etapami lub wykorzystać chłodniejszy i bardziej pochmurny dzień, tak, aby słońce nie uszkodziło młodych pędów. Warto pamiętać, że materiał, którego użyliśmy do osłony roślin można wykorzystać powtórnie – słomę i geowłókninę przechować na następny rok, suche liście czy gałęzie świerku doskonale sprawdzą się w kompoście.

Potrzebujesz więcej podobnych rad? Prowadzisz ogród, ale nie wygląd on tak, jak sobie to wymarzyłeś? A może zazdroszczą Ci go wszyscy przyjaciele? Dla wszystkim coś znajdziemy! Porady specjalistów i niepowtarzalne rośliny! To wszystko w Targach Kielce już od 20 do 22 kwietnia

red

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.