Grzegorz Hilarecki

Władze Słupska chcą podwyżki za śmieci i podatki

Pierwsza sesja słupskiej rady miała charakter uroczysty (na zdjęciu). Na drugiej radni będą musieli podejmować decyzje, choć nie ma jeszcze komisji Fot. Fot. Krzysztof Piotrkowski Pierwsza sesja słupskiej rady miała charakter uroczysty (na zdjęciu). Na drugiej radni będą musieli podejmować decyzje, choć nie ma jeszcze komisji
Grzegorz Hilarecki

Nowe władze miasta chcą, by radni zgodzili się na podwyżkę opłat za odbiór śmieci oraz na podwyżkę podatków od nieruchomości i od środków transportu. Miałoby to nastąpić już w środę, i to bez wcześniejszej dyskusji w komisjach, które jeszcze nie działają, bo nowa rada miejska dopiero tworzy ustawowe struktury.

Poinformowano, że w najbliższą środę odbędzie się sesja rady miejskiej. Na dzień dobry radni nowej kadencji mają podjąć ważne decyzje dotyczące kieszeni zwykłych słupszczan. Po pierwsze, władze chcą, by stawki za odbiór śmieci skoczyły do 12 zł od osoby za segregowane i aż 24 zł od osoby za zmieszane. Co oznacza, że pięcioosobowa rodzina ze Słupska zapłaci rocznie 120 zł więcej, jeśli śmieci segreguje. A w przypadku nieselektywnej zbiórki - 480 zł więcej.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Grzegorz Hilarecki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.