Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Wszyscy obecni na czwartkowej sesji radni poparli projekt budżetu miasta na 2019 rok

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Szymon Spandowski

Wszyscy obecni na czwartkowej sesji radni poparli projekt budżetu miasta na 2019 rok

Szymon Spandowski

Plany zagospodarowania przestrzennego, nieruchomości, konsultacje społeczne i finanse miejskie - tym zajmowali się radni podczas czwartkowej sesji.

Wpływy: niemal 1 miliard 190 milionów złotych. Wydatki: 1 miliard 344 miliony złotych, z czego 350 mln złotych to inwestycje. Deficyt według szacunków wyniesie 154 miliony, a zadłużenie miasta po raz pierwszy przekroczy miliard złotych. Tak w ogólnych ramach prezentuje się budżet Torunia na 2019 rok, uchwalony podczas czwartkowej sesji Rady Miasta.

- Główne inwestycje to oczywiście dokończenie przebudowy placu biskupa Chrapka, przebudowy wreszcie doczeka się ulica Włocławska, dokończymy przebudowę Łódzkiej. Dużo pieniędzy przeznaczamy na przebudowę dróg lokalnych. - wylicza skarbniczka miasta, Magdalena Flisykowska-Kacprowicz. - Zadłużenie będzie dosyć wysokie, zawsze musimy uważnie śledzić realizację dochodów i wydatków, ale poziom zadłużenia jest bezpieczny. Proszę pamiętać, że my zaciągamy kredyty w Europejskim Banku Inwestycyjnym, one mają aż 25-letni okres spłaty, więc roczna kwota jaką musimy przeznaczyć na obsługę zadłużenia to jest zaledwie 50 procent tego na co pozwalają nam wskaźniki płynności finansowej i zdolności kredytowej.

Radni złożyli do projektu budżetu w sumie 450 wniosków. Największą, przekraczającą 70 proc. skutecznością, chwalili się radni Prawa i Sprawiedliwości.

Pozostało jeszcze 44% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Szymon Spandowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.