Wybory do prezydium sejmiku i zarządu województwa bez niespodzianek. Radni wybrali Elżbietę Piniewską i Zbigniewa Sosnowskiego

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Marcin Zawadzki

Wybory do prezydium sejmiku i zarządu województwa bez niespodzianek. Radni wybrali Elżbietę Piniewską i Zbigniewa Sosnowskiego

Marcin Zawadzki

Sejmik zdecydował: Elżbieta Piniewska - przewodniczącą sejmiku, a Zbigniew Sosnowski - wicemarszałkiem.

Wczorajsze obrady Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego zdominowały roszady personalne. W wyniku październików wyborów parlamentarnych, w których dotychczasowy przewodniczący sejmiku Ryszard Bober został senatorem, a wicemarszałek województwa Dariusz Kurzawa - posłem, konieczne stało się uzupełnienie składu prezydium sejmiku i zarządu województwa oraz zaprzysiężenie nowych radnych.

Zaprzysiężenie i wybory

Nowymi radnymi województwa zostali Marek Domżała i Paweł Zgórzyński (obaj PSL). Mieli oni największą liczbę głosów na listach wśród kandydatów, którzy nie dostali się do sejmiku.

O zmianach w prezydium sejmiku i zarządzie województwa decydowało tajne głosowanie radnych.

Nową przewodniczącą została Elżbieta Piniewska, zgłoszona przez Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej. Była ona jedyną kandydatką. Za głosowało 18 radnych, 2 było przeciw, a 7 wstrzymało się od głosu.

- Czuję się niezwykle wyróżniona tym, że będę mogła reprezentować radnych województwa. Obiecuję, że z energią i radością przystąpię do pracy przewodniczącej sejmiku - powiedziała tuż po wyborze Elżbieta Piniewska.

Następnie przeprowadzono wybory nowego wicemarszałka, którym został Zbigniew Sosnowski, szef regionu PSL. Na kandydata (także jedynego w tych wyborach) zgłoszonego przez marszałka województwa Piotra Całbeckiego zagłosowało 17 radnych, a przeciw było - 9.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Marcin Zawadzki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.