Wyjątkowe miejskie meble już wkrótce pojawią się w Toruniu. Ławki w kształcie liter „T” „R” i „N” ozdobią Rynek Nowomiejski

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Alicja Cichocka-Bielicka

Wyjątkowe miejskie meble już wkrótce pojawią się w Toruniu. Ławki w kształcie liter „T” „R” i „N” ozdobią Rynek Nowomiejski

Alicja Cichocka-Bielicka

Po zieleniących się parkletach i ławkach solarnych na starówce w Toruniu pojawią się wkrótce nowe, wyjątkowe, miejskie meble. Ławki w kształcie liter „T” „R” i „N” ozdobią Rynek Nowomiejski i ucieszą wszystkich, którzy cenią sobie nowoczesne wzornictwo.

- Meble miejskie w kształcie liter są jednocześnie miejscami do siedzenia, leżenia czy zabawy. Mogą być na przykład zjeżdżalnią dla dzieci - wyjaśnia Aleksandra Iżycka, dyrektor Biura Toruńskiego Centrum Miasta.

To ta instytucja, jak słyszymy, wyszła naprzeciw potrzebom mieszkańców i postanowiło stworzyć nowoczesne miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi.

- Jest to eksperyment łączenia tradycji historycznego centrum z nowoczesnością - dodaje Aleksandra Iżycka. Meble w kształcie liter z linii City Alphabet są ozdobą polskich miast, na przykład Chrzanowa. Po świętach Wielkiej Nocy staną też na toruńskiej starówce, konkretnie przy Rynku Nowomiejskim.

- Małe rzeźby - tak mówią o nich twórcy z Astrini Design, podkreślając nie tylko ich nowoczesne wzornictwo, ale też wytrzymałość, dzięki czemu dobrze sprawdzają się w miejskiej przestrzeni.

Na początek do Torunia przyjadą trzy litery T R i N. Wybór jest nieprzypadkowy - TRN, jak wyjaśnia szefowa BTCM, to hasztag Torunia używany w mediach społecznościowych.

- Jeśli pomysł spodoba się mieszkańcom, w przyszłym sezonie pojawią się samogłoski. W ten sposób stworzymy całą nazwę miasta - zapowiada dyrektor BTCM.

Ławki w kształcie liter to kolejny element umeblowania starówki. Do tej pory pojawiły się ławki solarne oraz zielone parklety.

Miejskie parklety, czyli ławki z zielenią, wyrosły po zimie w czterech miejscach starówki. Drewniane konstrukcje są przy ulicy Mostowej oraz na Rynku Staromiejskim i Rynku Nowomiejskim. Zielony parklet po raz pierwszy pojawił się przy ul. Kopernika, przed domem toruńskiego astronoma.

Jak informuje zarządzające starówką Biuro Toruńskiego Centrum Miasta, był to postulat przewodników, skarżących się, że parkujące w tym miejscu dziko samochody uniemożliwiają oprowadzanie grup turystów.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Alicja Cichocka-Bielicka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.