Wyniki WOŚP 2018: w Toruniu padł kolejny rekord - mamy ponad 540 tys. zł. W sporo większej Bydgoszczy doliczyli się 350 tys. zł

Czytaj dalej
Fot. SłAwomir Kowalski / Polska Press
Justyna Wojciechowska-Narloch

Wyniki WOŚP 2018: w Toruniu padł kolejny rekord - mamy ponad 540 tys. zł. W sporo większej Bydgoszczy doliczyli się 350 tys. zł

Justyna Wojciechowska-Narloch

Ponad 1,3 mln zł zebrała w niedzielę orkiestra w największych miastach regionu. Posiadaną od lat pozycję wojewódzkiego lidera utrzymał Toruń. Pięknym wynikiem pochwalić się mogą Włocławek - 229 tys. zł i Grudziądz - niemal 200 tys. zł.

Choć finał już za nami, to w orkiestrowych sztabach wciąż jest gorąco. Trwa liczenie ostatnich pieniędzy, finalizowanie internetowych aukcji, podsumowywanie imprez, zabezpieczanie przekazanych przez ludzi precjozów. Po niedzielnym wysiłku oddech łapią też wolontariusze i to nie tylko ci, którzy chodzili z puszkami, ale też ci, którym przyszło liczyć pieniądze.

- To żmudne i odpowiedzialne zajęcie. Bilon, a szczególnie żółte grosze w pewnym momencie zaczęły mi się troić w oczach. Musiałam odpocząć, napić się kawy - wspomina pani Barbara, jedna ze zliczających przyniesioną gotówkę.

Koledzy wezwali karetkę

W Toruniu ludzie odpowiedzialni za 26. Finał WOŚP są zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. W mieście udało się zebrać ponad 540 tys. zł, czyli kwotę wyższą o 35 tys. zł niż przed rokiem. Tylko w sztabie Anity Nowak w SP nr 1 na starówce doliczono się ponad 127 tys. zł.

Wolontariuszka nam zemdlała na ulicy kilkaset metrów od szkoły

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Justyna Wojciechowska-Narloch

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.