Wystawa przywołała dużo wspomnień

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Janina Waszczuk

Wystawa przywołała dużo wspomnień

Janina Waszczuk

W świetlicy w Suchej do tej pory wystawę fotografii Roberta Pokory odwiedziło kilkadziesiąt osób. Rozpoznano mieszkańców i budynki.

Mieszkańcy rozpoznają swoich rodziców, dziadków, krewnych. Szukają w domach starych zdjęć i przychodzą ponownie, żeby porównać i być może jeszcze kogoś rozpoznać. Fotografie robią ogromne wrażenie na zwiedzających, i to nie tylko starszych osobach.

Fotografie można oglądać przez grudzień i styczeń, w każdą niedzielę w godz. od 11 do 13 oraz od 17 do 19.

- Dla mieszkańców Suchej, którzy obecnie mieszkają poza gminą, a będą gośćmi u swoich rodzin podczas zbliżającego się okresu świąteczno-noworocznego, wystawa będzie udostępniana na wcześniejsze telefoniczne umówienie się - informuje Wioletta Szymczak z urzędu.

„Fotografie od szewca. Roberta Pokory świat na szklanych negatywach“ to tytuł wystawy. Dzięki współpracy urzędu w Lubiewie z dyrekcją Muzeum Etnograficznego w Toruniu ta niezwykła wystawa zagościła w Suchej. Zdjęcia Roberta Pokory wykonane na szklanych płytkach mają swoją aurę dawności, minionego życia. Pokazują również wiele szczegółów historycznych, tj. ubiory, fryzury, sprzęty rolnicze, umundurowanie, budynki. Skromny rzemieślnik z Suchej pozostawił wyjątkowy skarb zapisany w negatywach, który dziś możemy podziwiać.

Wystawa prezentuje fotografie powstałe z niemal stuletnich szklanych negatywów. Ich autorem jest Robert Pokora, który żył w latach 1891-1981.

Szczegółowych informacji udziela Wioletta Szymczak, tel. 512 864 125.

Janina Waszczuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.