Justyna Wojciechowska-Narloch

XVII Uniwersytecki Koncert Charytatywny „Jesteśmy razem” odbędzie się na rzecz dr. hab. Piotra Skrzypczaka

Dr hab. Piotr Skrzypczak będzie bohaterem sobotniego koncertu charytatywnego w auli UMK Fot. Andrzej Romański/UMK Dr hab. Piotr Skrzypczak będzie bohaterem sobotniego koncertu charytatywnego w auli UMK
Justyna Wojciechowska-Narloch

Alosza Awdiejew będzie gwiazdą sobotniego koncertu w auli UMK. Jest on dedykowany jednemu z wybitnych pracowników uczelni.

Chodzi o dr. hab. Piotra Skrzypczaka, kierownika Zakładu Filmu i Kultury Audiowizualnej w Katedrze Kulturoznawstwa na Wydziale Filologicznym UMK, cenionego teoretyka i znawcę sztuki filmowej, autora znanych monografii z zakresu filmowych adaptacji dzieł literatury pięknej oraz historii kina. W lutym tego roku mężczyzna poważnie zachorował - doznał rozległego udaru mózgu.

Powrót do sprawności

10 miesięcy po tamtych dramatycznych wydarzeniach naukowiec ma za sobą długotrwale pobyty w szpitalach i na oddziałach rehabilitacyjnych. Najpierw był to Oddział Neurologiczny oraz Oddział Leczenia Udarów Mózgu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, potem Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej i Neurologicznej Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu, a dalej Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Fundacji „Światło” oraz Klinika Rehabilitacji Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy.

Teraz przyszedł czas na bardzo kosztowną, ale konieczną rehabilitację domową. I to właśnie na to zbierane będą pieniądze podczas koncertu 8 grudnia. W trakcie imprezy odbędzie się też licytacja przedmiotów przekazanych przez ofiarodawców.

- Jego heroiczna determinacja w wysiłkach, by odzyskać sprawność motoryczną, jest motywowana przede wszystkim pragnieniem powrotu do pracy dydaktycznej i naukowej. Sprawność intelektualną, której zachowanie jest niezwykłym darem losu, Piotr Skrzypczak pielęgnuje i rozwija z myślą o realizacji tego celu - opowiadają koledzy naukowca.

Pomoc z III LO

Tu trzeba przypomnieć, że dr Skrzypczak ma wielu przyjaciół także w III LO na Skarpie, gdzie przed laty był nauczycielem. Pod koniec kwietnia pedagodzy i uczniowie z tego liceum zorganizowali koncert dla swojego profesora. Ten odbył się w Klubie Muzycznym Lizard King, a na rzecz Piotra Skrzypczaka zagrali Baader Meinhof - punk rock group, zespół Zagadka oraz Heavy Metal Way.

- Od 70 lat, czyli od początku istnienia szkoły ludzie związani z „trójką” mogą na siebie liczyć. Społeczność szkoły zawsze jest gotowa nieść pomoc także innym potrzebującym - przekonywał nas wówczas Remigiusz Kasprowicz, nauczyciel języka niemieckiego w III LO i przed laty wychowanek Piotra Skrzypczaka.

Bilety w przedsprzedaży

Impreza rozpocznie się o godz. 18. Bilety na koncert w cenie 40 zł (dla studentów i posiadaczy Karty Absolwenta UMK) i 50 zł (dla pozostałych osób) w przedsprzedaży można nabyć w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” (ul. Gagarina 37a). Pracownicy, emeryci i renciści UMK mogą zakupić bilety w Dziale Socjalnym (Rektorat UMK, ul. Gagarina 11, pok. 416 w godz. 7:30-15 w dni robocze). W dniu koncertu bilety będą kosztowały 60 zł.

Pomóc można również przekazując dary na aukcję, która tradycyjnie będzie towarzyszyć koncertowi. Bliższych informacji udziela prof. Włodzimierz Karaszewski z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, inicjator dorocznych koncertów charytatywnych na UMK (tel. 608 407 948, e-mail: wkaras@umk.pl).

Justyna Wojciechowska-Narloch

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.