Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Małgorzata Oberlan

Za 6,4 milionów złotych na tzw. osiedlu Jar powstanie park, amfiteatr, plac zabaw, siłownia i inne atrakcje

Tak ma wyglądać staw z otoczeniem, jedna z atrakcji na tzw. osiedlu Jar Fot. Geotechnica. UMT Tak ma wyglądać staw z otoczeniem, jedna z atrakcji na tzw. osiedlu Jar
Małgorzata Oberlan

Miasto ogłosiło przetarg na zagospodarowanie terenów zielonych osiedla w północnym Toruniu.

Teren tzw. osiedla Jar ma być nie tylko zielony, ale i pełen atrakcji. Tak, by formę rekreacji znalazł dla siebie tutaj każdy: dzieci, dorośli, seniorzy. Urząd Miasta Torunia właśnie ogłosił przetarg na jego zagospodarowanie turystyczno-rekreacyjne.

Dla dzieci i seniorów

Przypomnijmy, że inwestycja zostanie w dużej części sfinansowana z funduszy europejskich. Jej koszt oszacowano na 6,4 miliona złotych. Za sprawą Funduszu Spójności i Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko aż 85 procent kosztów pokryje Bruksela.

Jak ma wyglądać rekreacja na tzw. osiedlu Jar? Ze specyfikacji przetargowej wiadomo, że powstanie tutaj m.in. amfiteatr, punkt widokowy z siedliskiem ptaków, drewniane pomosty nad stawem oraz siłowania zewnętrzna i „ścieżka zdrowia”. Zaplanowano też ciągi spacerowe i rowerowe, a także szereg miejsc do zabawy. Osobny plac zabaw zaprojektowano dla dzieci najmłodszych, osobny - dla starszych. Nie zapomniano o ławkach, koszach na śmieci, stojakach na rowery, stołach do ping-ponga, stołach do piłkarzyków, a nawet domkach dla ptaków i nietoperzy.

Według projektu na tzw. osiedlu Jar powstanie też góra saneczkowa i trzy wybiegi dla psów: małych, średnich i dużych. Staw poddany ma zostać rekultywacji, a zieleń - uporządkowana. Niektóre drzewa zostaną wycięte, kolejne - nasadzone. Identycznie jak krzewy czy byliny. Zaplanowano również z pieczołowitością oświetlenie, z oprawami LED.

Pozostało jeszcze 45% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.