Za chwilę pojedziemy fragmentami S5. Bo zima odpuściła

Czytaj dalej
Fot. GDDKiA
Marek Weckwerth

Za chwilę pojedziemy fragmentami S5. Bo zima odpuściła

Marek Weckwerth

Pachnącą nowością drogą ekspresową S5 można już jechać bezkolizyjnie do Wrocławia. Ale tylko od południowej granicy województwa kujawsko-pomorskiego z Wielkopolską.

Jest jednak szansa, że przed końcem roku pojedziemy na południe kraju odcinkiem ze Żnina oraz północno-zachodnią obwodnicą Bydgoszczy.

- Wykonawcy robią wszystko, by tak się stało. Ruch na budowie jest naprawdę imponujący. Trwają ostatnie roboty wykończeniowe, montowane są barierki energochłonne i ekrany dźwiękowe, inspektorzy odbierają te prace - mówi Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Sprzyja im niezwykle dobra jak na tę porę roku aura. Gdyby była typowa zima, o dotrzymaniu tak ambitnych terminów moglibyśmy zapomnieć.

Najbliżej zakończenia robót są wykonawcy odcinka nr 7 (Żnin - południe regionu), który zostanie oddany wraz ze znajdującym się na odcinku nr 6 węzłem Jaroszewo.

To nie koniec dobrych informacji. Więcej o odcinkach, które już wkrótce mają zostać oddane do użytku - w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.