Zaczęło się od magazynowych hal. 25 lat Targów Kielce w pigułce
Rok 1992. Jedna hala i kilku pracowników. Centrum Targowe Kielce rozpoczęło działalność. Pierwszą wystawę zorganizowano w 1993 r. pod auspicjami Świętokrzyskiej Agencji Rozwoju Regionu. Był nią znany dzisiaj na całym świecie Międzynarodowy Salon
Przemysłu Obronnego. Pierwsza edycja wystawy zgromadziła 85 firm z 5 krajów świata. Towarzyszyło jej nie tylko bezprecedensowe wydanie Katalogu Polskiego Przemysłu Zbrojeniowego, ale również widowiskowy pokaz lotniczy w Masłowie.
W pierwszym roku działalności firmy w kalendarzu targów widniało 5 wystaw. W następnych latach dołączały kolejne. Wśród nich znalazły się: Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, Międzynarodowe Targi Technologii
dla Odlewnictwa METAL, Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA, a wraz z nimi ciekawe wydarzenia towarzyszące, jak Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show w Radomiu. Targi Kielce zaczęły specjalizować się
w organizacji wystaw dla przemysłu. W 1997 roku organizowały ich już 20, a dziesięć lat później – 40.
Na przełomie wieków część udziałów firmy trafiła w ręce Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przez kilka lat, od marca 2000 roku, MTP miały decydujący głos na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Rozpad tej współpracy nastąpił w 2006 roku, gdy miasto Kielce odkupiło udziały.
Pozyskanie finansowania z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007 – 2013 pozwoliło na modernizację infrastruktury, przebudowę hali F, wybudowanie nowoczesnej hali E, Centrum Kongresowego, parkingu wielopoziomowego, czy terminali wejściowych z elektronicznym systemem rejestracji zwiedzających.
Górująca nad kompleksem wieża widokowa widoczna ze zmodernizowanej trasy S7 stała się symbolem zmian i aspiracji ośrodka.
Obecnie Targi Kielce to:
- 90 000 m2 powierzchni
- w tym 36 000 m2
- w 7 halach wystawienniczych
- 19 sal konferencyjnych, strefą VIP, profesjonalnym Centrum Prasowym
- miejsca parkingowe dla 2 500 samochodów
Na przestrzeni 25 lat, z poprzemysłowego krajobrazu północno-zachodniej części Kielc wyłonił się nowoczesny ośrodek znany na całym świecie. Z kilku imprez rocznie organizowanych na początku lat 90-tych, kalendarz targowy urósł do wypełnionego 75 wystawami i 700 konferencjami terminarza, który przyciąga świat biznesu, nauki, dyplomacji, polityki, kultury, sztuki, sportu i mediów. Targi Kielce odwiedza rocznie blisko 250 tysięcy osób, gości z 60 krajów oraz 7 600 wystawców. Te liczby czynią Kielce jednym z dwóch liderów targowych w Polsce. Dziś do spółki należy jedna trzecia udziału w polskim rynku targowym. Wśród organizatorów wystaw z Europy Środkowo – Wschodniej, kielecki ośrodek targowy znajduje się na drugiej pozycji pod względem liczby wystawców i wynajętej powierzchni.