Zamknięte place i ulice podczas Dni Zielonej Góry

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Natalia Dyjas-Szatkowska

Zamknięte place i ulice podczas Dni Zielonej Góry

Natalia Dyjas-Szatkowska

Zbliża się Winobranie, a wraz z nim, oprócz dobrej zabawy, na mieszkańców czekają utrudnienia w ruchu. Te place i ulice zostaną zamknięte

Już od dziś (31 sierpnia) do poniedziałku, 12 września, zostaną zamknięte ulice: Stary Rynek, Pod Filarami, Jana Sobieskiego (od ul. Stary Rynek do Lisowskiego), Kasprowicza, plac Powstańców Wielkopolskich.
Ulice te będą zamknięte w związku z przygotowaniem i prowadzeniem imprez na scenach.

W związku przygotowaniem lunaparku również od jutra aż do środy, 14 września, zamknięte będą: plac Bohaterów, plac pod Centrum Biznesu, plac Bohaterów, ul. Kazimierza Wielkiego (od galerii do placu Bohaterów), al. Niepodległości (od placu Bohaterów do ul. Bankowej).

Od dziś, aż do poniedziałku, 12 września, wyłączone z ruchu będą ulice: plac Bohaterów, al. Niepodległości, (od Kupieckiej do Bankowej), doktora Pieniężnego (od ul. K. Wielkiego do al. Niepodległości), Kupiecka, Żeromskiego, Mickiewicza (od ul. Żeromskiego do ul. Lisowskiego), Stary Rynek, Pod Filarami, Mariacka, parking przy ul. Ciesielskiej (częściowo).

Przyczyną zamknięcia tych ulic jest organizacja oraz przeprowadzenie jarmarku winobraniowego.

Od dziś, od godz. 22.00 do wtorku, 13 września, zamknięta będzie też ul. Kasprowicza (na odcinku od ul. Jedności do Wojska Polskiego). Z powodu korowodu w sobotę, 10 września, w godz. od 8.00 do 18.00 zamknięta będzie ul. Bohaterów Westerplatte (od ronda Kaziowa do ul. Kupieckiej) i al. Wojska Polskiego (od Kupieckiej do Wandy).

W sobotę, 3 września, w godz. od 10.00 do 14.30 z powodu wydarzeń sportowych zamknięte będą ulice:
Bohaterów Westerplatte (od Kupieckiej do Ułańskiej), Ułańska, al. Niepodległości, Bankowa, Bolesława Chrobrego, plac Matejki, Kupiecka (od ul. Kopernika do ul. Podgórnej), Drzewna, plac Pocztowy, Jedności, Reja, Wojska Polskiego (od Reja do ul. Kupieckiej), Bohaterów Westerplatte.

Na pl. przy gazowni, filharmonii, ul. Ciesielskiej, Kupieckiej, Drzewnej i Chopina będą parkingi samochodowe, a dla autokarów wycieczkowych, przez cały okres Winobrania, będzie dostępny parking przy Palmiarni i parking pod CRS. Postoje taksówek z pl. Powstańców Wielkopolskich oraz pl. Bohaterów od dziś do wtorku, 13 września, zostają przeniesione na postój tymczasowy przy gazowni.

Natalia Dyjas-Szatkowska

Dzień dobry! Nazywam się Natalia Dyjas-Szatkowska i jestem rodowitą zielonogórzanką. Pracuję w "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. I choć z wykształcenia jestem filologiem polskim i teatrologiem, to swoją pracę zawodową związałam właśnie z mediami. 


W obszarze moich działań znajdują się:   • problemy i sprawy Zielonej Góry,

  • kwestie, które poruszają mieszkańców powiatu zielonogórskiego.


Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańcówsprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. Lubię spotkania z ludźmi i to właśnie nasi Czytelnicy są dla mnie wielką inspiracją. To oni podpowiadają, czym warto się zająć, co ich boli, denerwuje, ale i cieszy. 


Zawsze lubiłam rozmawiać z ludźmi. Jako osoba, która pracowała z nimi podczas organizacji różnych wydarzeń kulturalnych i festiwali, zrozumiałam, że to właśnie człowiek i jego historia są dla mnie najważniejsze. To więc chyba nie przypadek, że zaczęłam pracę w dziennikarstwie... 


W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki (kryminałom mówię nie, ale mocno kibicuję nowej, polskiej prozie) i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. Chętnie dzielę się urodą regionu na łamach "Gazety Lubuskiej" i portalu "Nasze Miasto". Nie boję się też pokazywać, co jeszcze mogłoby się tutaj zmienić. I to właśnie przynosi mi największą satysfakcję w pracy. Gdy uda się choć trochę ulepszyć otaczającą nas rzeczywistość. 


Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.


Kontakt do mnie: natalia.dyjas@polskapress.pl


Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.