Zapiekanka toruńska ma być produktem tradycyjnym!

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
n

Zapiekanka toruńska ma być produktem tradycyjnym!

n

Zapiekanka toruńska - przekąska o takiej nazwie ma się znaleźć na Liście Produktów Tradycyjnych. To głównie efekt jej rosnącej popularności wśród zagranicznych gości.

- Zapiekanka, please - można usłyszeć w toruńskich barach oferujących tę przekąskę. Pisaliśmy niedawno w „Nowościach” o najnowszej rekomendacji prestiżowego francuskiego wydawnictwa Lonely Planet. Poleca ono wizytę w Toruniu i... zapiekanki.

O przekąsce często ostatnimi czasy wspomina się w programach kulinarnych amerykańskich telewizji. Nadziwić się tam nie mogą, że Polacy zajadają się bułą z grzybami i z serem.

Tyle że i turyści przybywający np. do Torunia coraz chętniej ją kupują. Tak było choćby w ubiegłym tygodniu, gdy miasto odwiedziły tysiące uczestników halowych mistrzostw świata weteranów w lekkiej atletyce i osób im towarzyszących.

Liczba turystów w Toruniu idzie w miliony rocznie i stąd pomysł, by zapiekankę wykorzystać w celach promocyjnych. Ma to wzmocnić wpisanie jej na Listę Produktów Tradycyjnych.

Trafiają na nią produkty wytwarzane od co najmniej 25 lat. A zapiekanki pojawiły się w Polsce w latach 70. XX wieku. Przypomnijmy, że listę prowadzi Ministerstwo Rolnictwa.

Pochodzący z okolic Torunia minister Jan Krzysztof Ardanowski powinien wesprzeć inicjatywę, z jaką wyszli toruńscy gastronomowie.

n

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.