Alicja Cichocka-Bielicka

Zarobki opiekunek do dzieci rosną przez samych rodziców - wynika z najowszego raportu

Zatrudnianie niani czy prywatny żłobek to duży wydatek, dlatego rodzice w Toruniu tłumnie stanęli w kolejce po dofinansowanie Fot. Paweł Relikowski Zatrudnianie niani czy prywatny żłobek to duży wydatek, dlatego rodzice w Toruniu tłumnie stanęli w kolejce po dofinansowanie
Alicja Cichocka-Bielicka

Niania to usługa luksusowa, za którą trzeba sporo zapłacić i jak się okazuje rodzice są skłonni dać opiekunce więcej niż ona sama oczekuje.

Zarobki opiekunek podbijają sami rodzice - wynika z najnowszego raportu serwisu niania.pl, gromadzącego oferty pracy dla opiekunek. Rodzice są w stanie zapłacić za opiekę nad swoim skarbem więcej niż niania od nich oczekuje. Więcej, czyli ile?

Jak podaje w swoim raporcie portal, w bogatych miastach np. we Wrocławiu rodzice oferują za godzinę opieki 16 złotych, podczas gdy oczekiwania niani są znacznie niższe i jest gotowa podjąć się pracy nawet za 12 zł, na Mazowszu różnice sięgają nawet 5 zł. W kujawsko - pomorskim oczekiwania i możliwości są bardzo wyrównane. Rodzice są przygotowani na koszty rządu 11 zł, a niania gotowa przyjść nawet za 10 zł za godzinę. Według ekspertów, których cytuje portal, rynek niań to nadal rynek pracownika, który dyktuje stawkę. - Obecnie to rodzice muszą zabiegać o opiekunki, a nie odwrotnie - czytamy w raporcie. Potwierdza to Aleksandra Helbich z toruńskiej firmy zatrudniającej nianie.

- 2,5 tysiąca złotych brutto za miesiąc pracy to normalna stawka za tak odpowiedzialną i wymagającą pracę przez dziewięć godzin dziennie bo tyle czasu spędza z naszym dzieckiem opiekunka - podkreśla współwłaścicielka.

W Toruniu za usługi oferowane przez tego pośrednika trzeba zapłacić 22 zł za godzinę do godz. 22. Kto na miejscu nie ma rodziny ten płaci. Nianie na brak zleceń raczej nie narzekają, telefon dzwoni w awaryjnych sytuacjach - gdy dziecko zachoruje ale też gdy trzeba je odebrać z placówki lub przewieźć na zajęcia dodatkowe. - Niania to usługa luksusowa, na którą nie wszystkich stać - słyszymy w tej toruńskiej agencji.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Alicja Cichocka-Bielicka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.