Zbadali szczątki 5 powstańców śląskich, którzy zginęli pod Górą św. Anny. Teraz nie można ich pochować

Czytaj dalej
Fot. DIM
Radosław Dimitrow

Zbadali szczątki 5 powstańców śląskich, którzy zginęli pod Górą św. Anny. Teraz nie można ich pochować

Radosław Dimitrow

Instytut Pamięci Narodowej ustalił przyczyny śmierci części powstańców, których szczątki ekshumowano w ubiegłym roku pod Górą św. Anny. Kilka dni temu miał się odbyć pogrzeb bohaterów, ale jego zorganizowanie nie było możliwe z powodu epidemii koronawirusa.

Pięciu polskich powstańców zginęło w okresie od maja do lipca 1921 roku w walkach o Górę św. Anny. Zostali oni pochowani przez Niemców w zbiorowej mogile na polu niedaleko wsi Ligota Dolna (pow. strzelecki).

Po II wojnie światowej okoliczni mieszkańcy ustawili w tym miejscu grób z krzyżem.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Radosław Dimitrow

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.