Justyna Wojciechowska-Narloch

Zdający są już po najtrudniejszym dla wielu z nich obowiązkowym egzaminie z matematyki. Dziś czeka arkusz z języka angielskiego

W V LO przy ul. Sienkiewicza maturę z matematyki zdawał wczoraj także humanista Kornel Mederowski Fot. Sławomir Kowalski W V LO przy ul. Sienkiewicza maturę z matematyki zdawał wczoraj także humanista Kornel Mederowski
Justyna Wojciechowska-Narloch

Zadania z różnych działów matematyki znalazły się w tegorocznym arkuszu. Maturzyści są jednak zadowoleni.

Poniedziałkowy poranek był wyjątkowo nerwowy dla zdających egzaminy dojrzałości. Przyszło im się bowiem zmierzyć z matematyką, która co roku przynosi młodym ludziom najwięcej kłopotów. Trudno się więc dziwić, że zdający czekali na arkusze z zadaniami w dużym stresie.

Zadanie po zadaniu

Zdenerwowanie udzieliło się też Kornelowi Mederowskiemu, absolwentowi klasy humanistyczno-prawnej w V Liceum Ogólnokształcącym, którego maturalne zmagania śledzimy w tym roku.

- W pierwszej chwili emocje rzeczywiście były dość spore. Kiedy jednak na spokojnie zacząłem przyglądać się zadaniom, okazało się, że wiem, jak je zrobić - dzieli się swoimi wrażeniami Kornel. - Najpierw rozwiązałem jedno, potem kolejne. Były też takie, przy których musiałem się na dłużej zatrzymać.

Pierwsi maturzyści wychodzący z egzaminacyjnych sal mieli uśmiechy na twarzach. I choć na rozwiązanie wszystkich zadań dano im 170 minut, to niektórzy oddawali arkusze już po upływie półtorej godziny. Kornelowi Mederowskiemu wyznaczonego czasu wystarczyło nie tylko na rozwiązanie wszystkich zadań, ale także na spokojne ich sprawdzenie.

[cyt]- Jestem przekonany, że znakomita większość moich rówieśników ten egzamin zaliczy. Ja spodziewam się wyniku znacznie lepszego niż wymagane minimum - mówi Kornel Mederowski. - W porównaniu z próbną maturą, ta prawdziwa była znacznie łatwiejsza. Jednak tak się podobno robi, by zmotywować maturzystów do intensywniejszej pracy. Próbna matura to taki straszak na nich.

Pozostało jeszcze 49% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Wojciechowska-Narloch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.