Żebyśmy mogli bezpiecznie świętować Wielkanoc, te służby będą na posterunku
24 godziny na dobę, nawet w święta, są na służbie. Czekają na sygnały o prawdziwych, niebezpiecznych zdarzeniach i awariach. Do kogo dzwonić w razie niespodziewanego zdarzenia?
Wśród służb, które pracują w Wielkanoc, są np. policjanci, strażacy i strażnicy miejscy. Przypominają oni m.in., by przed wyjazdem świątecznym dobrze zabezpieczyć dom. Nie zapominać o zamknięciu okien i drzwi balkonowych. A wybierając się gdzieś autem, dopasować prędkość jazdy do przepisów i warunków na drodze.
Co z pożarami? Jak podają strażacy, najczęściej dochodzi do nich przed świętami z powodu nierozwagi, pośpiechu czy zaniedbania. Przygotowując dania, nie należy zostawiać ich bez nadzoru na włączonym gazie czy kuchence elektrycznej. Pozostawienie bez dozoru rozgrzanych urządzeń elektrycznych (kuchenek gazowych, elektrycznych, piekarników i opiekaczy), a także przeciążenia instalacji elektrycznej, spowodowane włączeniem nadmiernej ilości odbiorników elektrycznych, są najczęstszymi przyczynami pożarów.
W Wielkanoc czynna będzie też bezpłatna infolinia 991 (zarówno dla Enei Operatora, jak i Energi Operatora działających w naszym województwie), pod którą można zgłaszać awarie zasilania.
Czytaj więcej w dalszej części artykułu.
Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.
-
Prenumerata cyfrowa
Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.
już od
3,69 ZŁ /dzień