Szymon Spandowski

Zielona Brama Toruńskiej Starówki, czyli odnowione skwery przy Muzeum Etnograficznym i CKK Jordanki

Prezydent Michał Zaleski podpisał umowę z  Januszem ostrowickim. Jego firma zajmie się Zieloną Bramą Fot. UMT Prezydent Michał Zaleski podpisał umowę z Januszem ostrowickim. Jego firma zajmie się Zieloną Bramą
Szymon Spandowski

Nowe ławki, sporo roślin, dwie fontanny, oczka wodne - te i inne atrakcje mają się pojawić na skwerze przy Muzeum Etnograficznym i CKK „Jordanki”.

- Dosyć długo trwało przygotowanie do realizacji tego zadania, ale szczęśliwie dobiega końca. Mam nadzieję, że firma, którą siedzący obok mnie pan prezes reprezentuje, będzie skutecznie i efektywnie realizowała to, co za chwilę w umowie ustalimy - powiedział w czwartek prezydent Michał Zaleski, zanim umowę podpisał. Drugi autograf na dokumencie złożył Janusz Ostrowicki, prezes przedsiębiorstwa odpowiedzialnego za budowę Zielonej Bramy Toruńskiej Starówki.

Na odnowę terenów zielonych przy Muzeum Etnograficznym oraz zagospodarowanie fragmentu przestrzeni obok Centrum Kulturalno-Kongresowego „Jordanki” ma czas do połowy listopada.

Ławki wśród zieleni

- Powstanie tu dużo nowej zieleni. Nowe kwietniki, żywopłoty, będą również miejsca do wypoczynku, gdzie będzie można sobie usiąść - wylicza Sławomir Wiśniewski, pełniący obowiązki dyrektora magistrackiego Wydziału Inwestycji i Remontów. - Teren będzie oświetlony i monitorowany.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Szymon Spandowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.