Maciej Dobrowolski

Zielona Góra. W Jeleniowie powstanie nowoczesne boisko? "Jest na to duża szansa"

Sołtys Michał Kata wierzy, że w Jeleniowie uda się zbudować boisko wielofunkcyjne Fot. Michał Kata Sołtys Michał Kata wierzy, że w Jeleniowie uda się zbudować boisko wielofunkcyjne
Maciej Dobrowolski

Jeleniów wchodzący w skład tzw. Nowej Dzielnicy w Zielonej Górze szykuje się do budowy nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego, które ma być zlokalizowane przy obecnym centrum rekreacyjno-kulturowym. - Mieszkańcy marzyli o tym boisku od lat, ale zawsze brakowało pieniędzy. Myślę jednak, że tym razem się uda - tłumaczy sołtys Michał Kata.

Budowa boiska w Jeleniowie

Jak informuje Michała Kata, sołectwo złożyło już wniosek o wybudowanie boiska w zielonogórskim magistracie. Po jego pozytywnej weryfikacji zostanie uruchomiona procedura realizacji inwestycji. - Mamy już przygotowany projekt. W 2017 roku budowa boiska została wyceniona na ok. 180 tys. zł. Zdajemy sobie sprawę, że dziś może to kosztować więcej, ale mamy pewien pomysł. Obecnie z tzw. Funduszu Dzielnicowego Jeleniów ma przydzielone ok. 118 tys. zł. W latach 2021-2023 ma nam przypaść ok. 355 tys. zł. Będziemy wnioskowali, aby już teraz przesunąć część tych środków, aby można było sfinansować budowę boiska - tłumaczy Kata.

Pozostało jeszcze 38% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Dobrowolski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.