Zupełnie nowy skład Pomorzanina. Na razie zespół musi się zgrać

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Daniel Ludwiński

Zupełnie nowy skład Pomorzanina. Na razie zespół musi się zgrać

Daniel Ludwiński

Spadek z IIIligi to nie koniec problemów Pomorzanina. Zespół spotkała prawdziwa kadrowa rewolucja - z dawnego składu pozostał zaledwie jeden piłkarz. Torunianie rozpoczęli nowy sezon IV ligi od porażki, a najbliższa przyszłość też nie zapowiada się zbyt różowo.

Jeszcze dwa miesiące temu Pomorzanin walczył o utrzymanie. O ile w pewnym momencie wydawało się, że cel jest realny do osiągnięcia, o tyle ostatnie kolejki w wykonaniu torunian były już słabsze, przez co beniaminek szybko powrócił do IV ligi.

Z końcem czerwca wygasły umowy wszystkich piłkarzy tamtej drużyny „Pomorka”. Jak się okazało, jedynym zawodnikiem, który zdecydował się podpisać nowy kontrakt z klubem, jest Wiktor Babiński - wszyscy pozostali gracze to nowe twarze.

- W sporcie jestem już od 50 lat, ale przyznam, że do tej pory nie spotkałem się z czymś takim - przyznał Jarosław Piórkowski, prezes Pomorzanina. - To sytuacja wyjątkowa i zaskakująca. Musieliśmy szybko zareagować i powziąć odpowiednie kroki. Została podjęta decyzja, że nie będziemy przekraczać dostępnych nam środków. Postanowiliśmy stworzyć taki skład, na jaki nas w obecnej sytuacji stać. Nadal nie mamy tytularnego sponsora. Wspiera nas miasto, które przekazuje nam środki w formie dotacji, ale ta dotacja jest drastycznie mniejsza w porównaniu z tą, którą mieliśmy w III lidze. Kompletując skład musieliśmy brać pod uwagę nasze możliwości budżetowe - zaznaczył Piórkowski.

Nowym trenerem został Waldemar Czarnecki, niegdyś piłkarz toruńskich klubów, zarówno Pomorzanina, jak i Elany, mający w dorobku także 20 spotkań rozegranych na szczeblu Ekstraklasy (wtedy 1. ligi). Szkoleniowiec na razie ma za zadanie przede wszystkim zgrać nowopowstały skład.

- Mamy bardzo młodą drużynę - średnia wieku wynosi poniżej 22 lat. Ci chłopcy grają ze sobą po raz pierwszy i się dopiero poznają. Na dziś jest tak, że stworzyliśmy nasz zespół w sposób dość przypadkowy. Przed nami kwestia poukładania tego wszystkiego, ale wymaga to czasu, determinacji, a także wyrozumiałości. Musimy być bardzo cierpliwi. Chcemy mieć nadzieję, że sytuacja szybko się ustabilizuje i będziemy równorzędnymi partnerami dla innych drużyn w IV lidze - powiedział prezes toruńskiego klubu.

W piątek pierwszy mecz na własnym boisku

W inauguracyjnej kolejce nowego sezonu IV ligi Pomorzanin przegrał na wyjeździe 1:4 z Unią Gniewkowo. W piątek torunianie po raz pierwszy zagrają u siebie - o 18 czeka ich mecz z Wdą Świecie, która ma w tym roku spore aspiracje. Kolejne spotkania również nie będą łatwe - Pomorzanin ma przed sobą wyjazdy do Rypina i Brodnicy, a także trudny domowy pojedynek z Włocłavią. O jakiekolwiek ligowe punkty na razie nie będzie więc łatwo.

- Zderzenie tego składu, który mamy, z mocnymi rywalami, nie daje możliwości, żeby optymistycznie myśleć o rezultatach osiąganych już na początku rozgrywek. Jesteśmy w bardzo trudnej, jeśli nie najtrudniejszej, sytuacji personalnej w IV lidze - przyznał prezes Pomorzanina.

Co z biletami na mecze?

W chwili pisania tych słów (środowe popołudnie) nie było jeszcze wiadomo, czy kibice chcący oglądać domowe mecze Pomorzanina na żywo będą musieli kupować bilety. Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła - jedna z rozważanych opcji zakłada jednak wpuszczanie fanów Pomorzanina za darmo.

Daniel Ludwiński

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

sehaha4439

full easy and very simple online money earning job to makes dollars online. from this job i have made $64296 in just 4 months. i just gave this work my spare time after my whole busy day because i am a student and this job changes my life completely. so simple work no special skills required for this job. get this by follow instructions on this page...........www.now37.com

capino9787

I make $100h while I'm traveling the world. Last week I worked by my laptop in Rome, Monti Carlo and finally Paris…This week I'm back in the USA. All I do are easy tasks from this one cool site. check it out,
www.now37.com

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.