Choć dopalacze, zwane eufemistycznie środkami zastępczymi, obowiązujące dziś prawo traktuje jak narkotyki, syntetyczne substancje wciąż stanowią wyzwanie dla organów ścigania.
Centrum Bytomia ma zyskać nową tramwajową pętlę. Nowy tor, który połączy ul. Powstańców Warszawskich przez plac Wolskiego z ul. Jagiellońską umożliwi przesiadkę z tramwaju na pociągi i autobusy.
Komendy w całej Polsce mają problem z naborem nowych mundurowych. W Kujawsko-Pomorskiem przyjęto w tym roku 167 osób, a i tak na obsadzenie czeka jeszcze 146 etatów.
Obaj młodzi mężczyźni zaginęli w grudniu, obaj ostatni raz widziani przy ul. Kopernika w Toruniu. Formalnie wciąż są poszukiwani.
Kamienica Konarzewskich na rynku w Czeladzi zostanie ostatecznie przebudowana, a finałowym efektem modernizacji ma być rozpoczęcie tu działalności przez Centrum Usług Społecznościowych i Aktywności Lokalnej.
W tym roku do łask wracają sukienki maxi. Alternatywą są suknie z asymetrycznym dołem. Coraz więcej pań wybiera także eleganckie kombinezony.
Brak dostępu do części świadczeń zdrowotnych, różnice w dostępie do nich w poszczególnych oddziałach wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia, długi czas oczekiwania to najczęściej występujące zjawiska opisane przez Najwyższą Izbę Kontroli.
ADM wysiedla lokatorów z pięknej, ale zaniedbanej przez lata kamienicy, bo chce ją sprzedać. Na takie okazje czekają biznesmeni z grubym portfelem...
Jednokolorowy kubek szary, lawendowy, żółty jak słońce, a na nim biały wzór nawiązujący do opolskiej kroszonki - to znak rozpoznawczy „Opolskich Dziouch”, biznesowego projektu utalentowanych artystycznie opolanek. Rozwijają go od trzech lat.
Z usług firmy Stava korzystają zarówno wielkie sieci gastronomiczne, jak i drobne lokale. Wszystko dzięki temu, że opolanie zaoferowali im coś, co na pozór wydawało się niemożliwe - szybki transport potraw do klientów przy kosztach niższych, niż...
Podpisany w listopadzie przez bydgoskie Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 kontrakt na wojskowe drony może otworzyć firmie nowe horyzonty - uważa Janusz Zemke, były wiceszef MON.
„Kresowa Atlantyda” stała się faktem kulturowym. Zgromadzono w niej blisko cztery tysiące unikatowych zdjęć z opisami. Na prawie 3500 stronach bohaterami są Kresowianie i ich potomkowie. Moi czytelnicy wciąż pytają o nowe tomy. Staram się sprostać...
Pochodząca z Namysłowa Dobrosława Gogłoza, absolwentka II LO w Opolu i anglistyki na Uniwersytecie Opolskim jest prezeską Otwartych Klatek - prozwierzęcej organizacji uznanej za jedną z najskuteczniejszych na świecie. I jedynej, powstałej w...
Większościowe KO zdjęło z porządku obrad projekt zmiany planu okolic ul. Bema. Radni koalicji zorientowali się, że obniżenie współczynnika parkingowego miałoby dotyczyć nie tylko działek miejskich, ale też prywatnych.
Z nieodpłatnych porad w małych ośrodkach korzystają tylko nieliczni, ponieważ uprawnionych osób jest mało, a jeszcze mniej wie o takiej możliwości.
Większość prowincjonalnych kiosków z prasą ledwie wiąże koniec z końcem. Właściciele chcą je zamykać. Tymczasem dla mieszkańców, zwłaszcza starszych, to gwarancja dostępu do wiadomości, rozrywki i kultury.
Gdy Barbara w prywatnym akcie oskarżenia zaczęła wyliczać, co Jacek zabrał z domu, nie poprzestała na sztabkach złota, ale wspomniała też o wężach ogrodowych i stojaku na gazety. Właśnie skończyła się trzecia z ich czterech spraw w krakowskim...
Kontrowersje. Prawo w Polsce zabrania pracodawcom ujawniania pensji konkretnych pracowników. Agencje zatrudnienia chcą zmiany przepisów.
Blisko pięćset najuboższych i samotnych łodzian spotkało w się w wigilię w hali Expo na wspólnej wieczerzy. Przy elegancko nakrytych stołach zasiedli wszyscy ci, którzy tego dnia nie mieli z kim podzielić się opłatkiem. Na miejska wigilię...
Co kilka miesięcy w Urzędzie Miasta Łodzi odbywają się aukcje przedmiotów, które miasto nabyło w drodze dziedziczenia. Zdarzają się atrakcyjne i kosztowne przedmioty, ale bywają też zepsute sprzęty elektroniczne.
Lubelskie Dworce i Lubelski Park Naukowo-Technologiczny. To dwie pierwsze podległe władzom województwa spółki, w których szykują się zmiany personalne.
Rok 2019 zapowiada się gorączkowo pod względem politycznym. W maju - wybory do Parlamentu Europejskiego, jesienią - wybory parlamentarne w Polsce. Do nich jednak daleko, więc planujmy urlopy. Podpowiadamy, jak wykorzystać kalendarz, by wydłużyć...
Karta Miejska ma w końcu powstać. Ratusz informuje, że zajmą się nią nowi urzędnicy.
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zamierza dochodzić naprawienia szkody od byłego prezesa, o ile będzie prawomocna decyzja o karze administracyjnej za wycięcie drzew bez zezwolenia - zapewniła prezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka w...
Z roku na rok biliśmy rekordy w liczbie przeszczepień narządów. W tym roku takich operacji jest zdecydowanie mniej. Powody? Świadomość, brak specjalistów, niewystarczająca koordynacja, a także problem u potencjalnych dawców z zażywaniem narkotyków...
GDDKiA Poznań ogłosiła: pierwsza część prac projektowych „jedenastki” została zakończona.
Niemcy wprowadzili ułatwienia dla szukających tam pracy Ukraińców. Co to oznacza dla Polski - tłumaczy były europoseł Paweł Kowal.
11-letni Franek Chac z Kołobrzegu, uczeń piątej klasy tutejszej Szkoły Podstawowej nr 4, wygrał ogólnopolski turniej sprawnościowy - Szkolny Skills Challenge - organizowany przez fundację Marcina Gortata Mierz Wysoko.
Zielona Góra Przylep. Lata mijają a hala z toksycznymi odpadami w Przylepie wciąż straszy mieszkańców. Miasto zabezpieczyło pieniądze na usunięcie niebezpiecznych materiałów, ale pierwszy przetarg nie wyłonił wykonawcy. Czy musi zdarzyć się...
Bałwanki, choinki, serduszka, a także te bardziej oryginalne na różne okazje. Takie pachnące cudeńka tworzą panie z przedsiębiorstwa społecznego „Pierniki z Podlasia”.
Słubice. Dokument potrzebne do budowy obwodnicy, mieszkania socjalne i przebudowa plac Buhaterów - to niektóre plany inwestycyjne na 2019 r.
Gorzów Wlkp. / Opinia. Od stycznia 2019 r. miał działać dom dla seniora. No i będzie... Tylko że nie dom, ale jedynie klub. I nie w byłym budynku sanepidu, a przy bibliotece.
12-letnia Zosia Romanowska z podbiałostockich Klepacz uwielbia malować, rysować. Teraz jej talent i pomysłowość doceniło zagraniczne gremium. Zosia - jako jedyna z Polski - została finalistką międzynarodowego konkursu.
To, co działo się w sporcie (polskim również) w 2018 roku, mogłoby posłużyć na scenariusz do thrillera. Oglądaliśmy wielkie wzloty, spektakularne upadki, niespodzianki i dramaty. Ich bohaterom przyznajemy - tradycyjne już o tej porze roku -...
Gorzów Wlkp. - Dlaczego chcemy się włączyć w akcję pomocy Kornelii? Co za pytanie?! Ona jest nasza! Stąd. Więc kto ma jej pomagać, jak nie my? - mówi dyrektor teatru Osterwy Jan Tomaszewicz.
Większość osób znajduje się 14 dni od zaginięcia. Pozostali są poszukiwani dłużej, często przez lata. Życie ich rodzin zmienia się na zawsze. Emocje z czasem opadają, są jednak momenty, w których rozpacz obezwładnia. Na przykład w wigilijny wieczór.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.