W poniedziałek rozpocznie się rekrutacja do poznańskich przedszkoli. Podczas zeszłorocznego naboru w pierwszym etapie rekrutacji nie zakwalifikowało się około 1400 dzieci. Co czeka rodziców w tym roku?
Grypa atakuje, jesteśmy w szczycie sezonu zachorowań. Jednak nasze zdrowie w dużym stopniu zależy od nas samych i od naszych zachowań.
Władze Poznania od trzech lat starają się o pozyskanie nieruchomości od Agencji Mienia Wojskowego na Strzeszynie. Jeśli zakończą się one sukcesem, w przyszłym roku powinna tam ruszyć budowa szkoły.
Też jeździsz autobusami MZK? Świetnie. Choć jest nas coraz mniej: w zeszłym roku zrobiło tak 21 mln 453 tys. 451 osób. Ale przewoźnik ostatecznie i tak wyszedł na swoje.
- Szklarnia nie ma charakteru ekspozycyjnego. To miejsce naszej pracy, odskoczni życiowej i równowagi psychicznej - podkreśla Czesław Fiedorowicz.
Pierwsze miesiące 2018 roku sprzyjają inwestycjom w mieście. Sprawdzamy, gdzie, co się buduje, co będzie budowane i co znika.
M. Feder zaznacza, że jest już jednak pomysł na... nowy pomnik. Komitet społeczny chciałby w parku postawić taki, który mógłby służyć do składania kwiatów np. podczas oficjalnych, miejskich uroczystości. Lokalni działacze społeczni już mają...
Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych ma przyczynić się do rozwoju transportu niskoemisyjnego i zeroemisyjnego, co z kolei ma spowodować zmniejszenie poziomu zanieczyszczeń powietrza.
Kiedyś nasza rzeka miała zecydowanie większe znaczenie handlowe. Dziś służy głównie rekreacji. Zobaczcie, jak Warta prezentuje się na fotografiach sprzed lat.
Jest w mieście taki zakład, który przetrwał zawirowania historii czy przemiany ustrojowe. Zakład, gdzie mistrz zna się na fachu jak mało kto, a wiedzę tę przekazuje kolejnym pokoleniom. Poznajcie Ryszarda Dobrucha oraz jego zwykłe-niezwykłe dzieła...
Do Nowej Soli sprowadzają się nowe firmy, a te, kóre już są podwajają siedziby, więc przybywa pracy. I jest to dowód na to, jak rynek pracy zmienia się w rynek pracownika. Ale jednocześnie zbliża się koniec nieruchomości, które będzie można...
Kto wystartuje w wyborach na prezydenta Nowej Soli, a kto zdecyduje się zawalczyć o fotel burmistrzów i wójtów w powiecie? Mamy pierwsze przymiarki.
Jest 1923 rok. Właśnie wtedy rozpoczyna się piłkarska historia Polonii Nowe Kramsko, która przez kolejnych 95 lat kształtować będzie życie lokalnej społeczności. - Dlatego naszym najważniejszym celem jest podtrzymywanie kultury piłkarskiej. Niemal...
Czy doszło do molestowania w Domu Dziecka w Sulęcinie i w rodzinie zastępczej w Krzeszycach? Prokuratura nie łączyła tych dwóch spraw. O tym, że ich ofiary wcześniej mieszkały razem, dowiedziała się od „GL”.
- Wiało osiem godzin. Wiatr porwał dwa żagle. Wtedy była jazda bez trzymanki - mówią gorzowianie Paweł Schroeder i Jarosław Łazarski, uczestnicy regat Sydney - Hobart.
Decyzja rządu Millera, czyli bezwarunkowa zgoda na przywóz do Polski nawet największych złomów po zaniżonych cenach po wejściu Polski do Unii, dokopała i jego interesom i wszystkim innym dilerom w Polsce. Czkawką odbija się to rynkowi...
Stelmet Enea BC wykonał zadanie. Zielonogórski zespół awansował do Top-16 Ligi Mistrzów. Ten awans, obok oczywiście obrony tytułu mistrzowskiego, to był jeden z celów postawionych ekipie i szkoleniowcom przed sezonem. Został osiągnięty. W fazie...
180 mln zł rząd planuje przeznaczyć na termomodernizacje w dwóch najbardziej zanieczyszczonych smogiem regionów: na Śląsku i w Małopolsce.
Choć odczucia gorąca i chłodu są dość subiektywne, to jeżdżący komunikacją miejską i tak się nimi dzielą. MZK zapewnia, że dba o komfort pasażerów. W jaki sposób? Przeczytajcie.
3 lutego dyrektor TVP Lublin zablokował emisję programu „Pod ciśnieniem” z udziałem lubelskich polityków. Rozmawiamy o tym z biorącą udział w programie Elżbietą Kruk, posłanką PiS i członkinią Rady Mediów Narodowych.
Na rynku brakuje fachowców, a szkoły branżowe świecą pustkami. Czy uda się to zmienić? Jest nowy pomysł na promocję szkolnictwa zawodowego - uczniowie branżówek mają sami nakręcić reklamowe filmy.
Z jednej strony - ekskluzywne pałace i wieżowce, budowane dzięki dochodom z ropy naftowej. Z drugiej - żebrzące dzieci, publiczne egzekucje, policja religijna i prześladowanie wszystkich myślących (nawet nieco) inaczej niż władza.
Szanowni Państwo, porozmawiajmy dzisiaj o pogardzie. Spotykamy się z nią wszyscy, w różnych sytuacjach. Mnie na przykład uderza wzgarda, z jaką niektóre osoby z wyższymi stopniami naukowymi wyrażają się o ludziach, którzy nie ukończyli studiów....
Badania poligraficzne budzą kontrowersje i sporo kosztują, ale w Toruniu cieszą się coraz większą popularnością. Kto prywatnie korzysta z wariografu? - „Pościelówek”, czyli spraw dotyczących zdrad, nie robię. Ale na brak zleceń z firm i...
Niemcy rekrutowali do armii egzotyczne nacje, byle tylko wyrównać straty i utrzymać sprawność bojową. Eksperymenty najczęściej kończyły się porażką. Morale w cudzoziemskich formacjach były niskie - dezercje były na porządku dziennym. Co gorsza,...
Szkoła Podstawowa nr 62 przy ulicy Druskienickiej zostanie rozbudowana. Zyskają na tym wszyscy - uczniowie, przedszkolaki, czytelnicy filii Biblioteki Raczyńskich i oczywiście mieszkańcy Podolan.
Pamiętam, kiedy jeden ze współpracowników Lecha Kaczyńskiego w momencie napięć na linii z Lechem Wałęsą nagadał na Wałęsę w telewizji. Był pewny, że zyska uznanie Lecha Kaczyńskiego, a dostał burę. Zdziwiony, usłyszał w nieparlamentarnych słowach,...
Nie bez powodu w minioną niedzielę właśnie w Chełmie premier polskiego rządu Mateusz Morawiecki przedstawił erudycyjny przegląd niemal tysiącletniej historii współżycia Polaków i Żydów na ziemiach, które w różnych czasach wchodziły w skład...
Napisałem przed tygodniem, że według wulgarnej definicji dyplomacja to umiejętność powiedzenia partnerowi „sp…j” w taki sposób, by poczuł radosne podniecenie w związku ze zbliżającą się podróżą.
Do napisania dzisiejszego felietonu zainspirował mnie znajdujący się w naszym magazynie "Piątek" tekst o smutnym losie pracowników „Warsu”, wykorzystywanych przez pracodawcę.
W lubelskich szkołach i przedszkolach jest coraz więcej cudzoziemców. Głównie z Ukrainy, ale są też Bułgarzy, Chińczycy, Finowie. Wielu uczniów, zaczynając edukację, nie zna nawet słowa po polsku. MEN proponuje dla nich oddziały przygotowawcze....
Na oświatowej mapie Łodzi pojawi się pięć nowych placówek.
Siostry Klaudia i Paula Bąk od dziecka mieszkają w kamienicy przy ul. PCK w Rzeszowie. Ale choć mają dach nad głową, szukają mieszkania na wynajem, bo przez traumatyczne przeżycia z ostatniego miesiąca nie są w stanie tam dalej żyć.
Znany krytyk filmowy i teatralny Łukasz Maciejewski przygotował dla „Gazety Krakowskiej” już ósmy Ranking Aktorów i Aktorek Krakowskich. Poniżej jego oceny.
Choć wymagane jest przede wszystkim doświadczenie pedagogiczne, polityczne koneksję są równie ważne. Właśnie rozpoczęła się walka o fotel podlaskiego kuratora oświaty.
Wśród wielu tysięcy kopert w loterii „Mieszkanie za Czytanie” wczoraj w redakcji Nowin wylosowany został m.in. zestaw Marii Kotuli z Głogowa Małopolskiego. Nasza Czytelniczka wygrała główną nagrodę losowania, czyli 5000 złotych.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.