Obozy, biwaki, dni pamięci – to tylko część inicjatyw podejmowanych w czasie wakacji przez Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Golubiu-Dobrzyniu.
Oprócz gmin także osoby prywatne mogą dopisać alimenciarzy do rejestru dłużników. I coraz częściej to robią. W odzyskaniu zaległych alimentów pomoże też firma windykacyjna.
- Szczury biegają po naszej wsi jak koty - mówi jedna z mieszkanek Niedźwiedzia i jako przyczynę wskazuje na bliskość składowiska odpadów i wydzielający się z niego smród.
Już we wtorek rozpocznie się 11. edycja Bella Skyway Festival. Motywem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest „Różnorodność miejsca”.
Od 1 września zaczną obowiązywać nowe przepisy o VAT, czyli m.in. biała lista podatników, a od listopada firmy czeka obowiązkowy już split payment. Boją się zmian i sankcji. Ale kasa na socjal sama się nie zarobi.
W lawinowym tempie przybywa u nas samochodów. Miejsc do parkowania zaczyna brakować nie tylko w centrach, ale i na obrzeżach miast.
Po wojnie brakowało wszystkiego. Ci, którzy przeżyli, musieli gdzieś mieszkać, do wyludnionych miast napływała podmiejska ludność, powstawały fabryki, a pracujący w nich robotnicy musieli mieć swój kąt, żeby założyć rodzinę. Każdy chciał go mieć,...
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie - dzięki porozumieniom z kolejnymi samorządami - chce ułatwić mieszkańcom dostęp do składania wniosków o dofinansowanie na wymianę źródła ciepła i kompleksową...
W Żukowie odbyła się uroczystość związana z 100. urodzinami porucznik Walerii Kot, sanitariuszki I Armii Wojska Polskiego. Było mnóstwo wzruszeń oraz pełnych miłości i ciepła słów.
W czasach PRL książeczki mieszkaniowe dawały szansę na własne mieszkanie. Dziś zebrane na nich pieniądze często pokrywają jedynie kilka procent jego wartości. Nowelizacja przepisów pozwoliłaby przeznaczyć je na inne cele. Wielu posiadaczy mówi...
Narodowy Instytut Wolności rozdał dotacje dla fundacji i stowarzyszeń. Najwiekszą, bo 700-tysięczną otrzymał Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Samorządnej.
Według prognoz GUS, do 2050 roku liczba mieszkańców woj. podlaskiego zmaleje o prawie 200 tysięcy. To efekt galopującego w dół przyrostu naturalnego oraz wciąż ujemnego salda migracji. Do tego kobiety coraz później rodzą dzieci. - Straciliśmy...
Z mieszkańcami Kruszynian przeprowadzili dziesiątki rozmów. Poznali historie ludzi i miejsc we wsi. Te drugie opowieści interesowały ich szczególnie. Dzięki nim dowiedzieli się o tajemniczym cmentarzysku położonym tuż przed wsią, mrocznych...
Chociaż poznańskie lotnisko wciąż ma niewielu pasażerów w porównaniu do innych polskich miast, możliwe że w ciągu zaledwie pięciu lat przestanie się rozwijać. „Winne” są przepisy ograniczające liczbę samolotów, które w ciągu doby mogą wylądować i...
- Nasze doświadczenia sumują się i dzięki temu możemy tworzyć coś nowego - z Wojciechem Mazolewskim i Johnem Porterem rozmawiamy o nowej płycie „Philosophia”.
Które samochody są najtańsze w naprawie? To pytanie zadaje sobie wielu, noszących się z myślą kupna auta. Z raportu brytyjskiej firmy ubezpieczeniowej Warranty Direct, dowiadujemy się, które pojazdy generują najmniejsze koszty eksploatacji. Co...
Wiemy, co zawiera tajny dotąd dokument Morskiego Centrum Nauki, dotyczący przyszłych wystaw. To informacje dla firm, które chcą wygrać przetarg na wykonanie, dostarczenie, zamontowanie, uruchomienie i serwis około 200 eksponatów, które znajdą się...
Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów na październikowe wybory do Sejmu i Senatu. Na Pomorzu największą niespodzianką jest start wojewody Dariusza Drelicha.
Do 30 sierpnia można głosować na pomysły, które stargardzianie zgłosili do Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.
W środowisku pielęgniarskim zaczyna wrzeć. Obawia się ono, że w przyszłym roku zniesione zostanie tzw. zembalowe, czyli 1200 zł podwyżki.
Grupa zapaleńców jeździ po całym świecie w poszukiwaniu największych sumów. Na swoim koncie mają mnóstwo ponaddwumetrowych drapieżników.
Choć kolejne historyczne i wartościowe budynki w centrum Poznania odzyskują dawny blask, nadal wiele z nich stoi pustych lub prowadzi się w nich ciągnące się w nieskończoność remonty. Tak jest z wizytówką Łazarza, słynną Sołtysówką, czy Zieloną...
Z Antonim Dudkiem, profesorem habilitowanym nauk humanistycznych i politologiem z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, rozmawia Jacek Wierciński.
- Po intensywnym treningu czuję, jakby ktoś odciął mi dopływ energii. Leżę na ziemi bez ruchu. Paradoksalnie to moment, kiedy czuję największą satysfakcję - mówi Kinga Gacka, młoda biegaczka Budowlanego Klubu Sportowego.
Doznałam w tygodniu, który minął, niezdrowej ekscytacji.Bo cóż podniecającego dostrzec można w... kolejce do kasy? Ale to był ogonek, którego nie mogłabym sobie wymarzyć.
Policyjne statystyki biją na alarm. Od początku roku na drogach województwa kujawsko-pomorskiego zginęło aż 139 osób. To o 45 więcej niż przed rokiem o tym czasie.
Będziemy mieli Hotel Hilton Garden Inn na starówce.
Mieszkańcy regionu nadużywają zwolnień lekarskich. ZUS kontroluje i wstrzymuje wypłaty świadczeń, a nawet nakazuje ich zwrot.
Toruńscy drogowcy zamierzają zastąpić zabytkowy most między Kaszczorkiem i Złotorią nową konstrukcją. Według szacunków MZD budowa nowej przeprawy z podwieszaną kładką kompozytową ma być dwa razy tańsza niż remont starego mostu.
We wrześniu rozpocznie się produkcja zmywarek w nowej fabryce BSH w Łodzi. To ogromny zakład i najbardziej nowoczesna fabryka koncernu BSH, który posiada 42 fabryki na świecie.
To teatr wyobraźni, w którym przedstawienie trwa bez przerwy trzy dni. Nie ma ani jednego widza, jest za to 800 aktorów. Każdy z nich wymyśla swoją rolę i podziwia spontaniczną twórczość innych.
Kościół ma problem z zachęcaniem do trzeźwości w sierpniu. Bo według nauczania kościelnego doprowadzenie się do nietrzeźwości jest grzechem niezależnie od pory roku.
Dr Maria Molenda, prezes fundacji Nomina Rosae, opowiada o filmie „Portret Polaka” traktującym o Bolesławie Barbackim. Przedpremierowy pokaz już 21 sierpnia w kinie „Sokół”.
Od kilku miesięcy często bywa pan w Gdańsku: a to egzaminy w Szkole Filmowej, a to konkurs na scenariusz, a to piękne obchody naszego Trzydziestolecia, czyli rocznica wyborów 4 czerwca i prezentacja spektaklu „Wałęsa w Kolonos” w Teatrze...
Generał Franciszek Ksawery Latinik - postać nie wiedzieć, czemu prawie zapomniana w Tarnowie, skąd pochodził. W przeciwieństwie do Śląska Cieszyńskiego, gdzie do dziś otaczany jest niemal kultem za wkład w utrzymanie tej ziemi przy Polsce.
W prewencji wielu chorób mogących pojawić się w wieku dorosłym ogromną rolę odgrywa profilaktyka wdrożona już we wczesnym dzieciństwie.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.