Radni uchwalili budżet na 2019 r. Wprowadzono do budżetu nowe zadanie: modernizację ujęcia wody w miejscowości Czarne Małe. Sporo dyskutowano o złym stanie dróg gminnych.
Przeładunki w polskich portach morskich przekroczyły w ubiegłym roku barierę 100 milionów ton i wyniosły 101,19 mln ton. Taki poziom osiągnięto po raz pierwszy w historii. Swoją cegiełkę dołożył również port Darłowo.
W kołobrzeskim Urzędzie Miasta radni spotkali się z przedstawicielami wrocławskiej firmy PFI Future, która ma zbudować w przy ul. Wschodniej oceanarium.
To ważna informacją dla około 4 tysięcy kobiet z Zachodniopomorskiego, które urodziły czwórkę lub więcej dzieci, a nie mają prawa do emerytury. Jeśli prezydent podpisze ustawę, to się zmieni.
Jedni trenują w górach, inni nabierają kondycji w salach i na siłowniach, a jeszcze inni korzystają ze słońca w ciepłych krajach. Uczestniczą w rozmaitych plebiscytowych galach, spotkaniach biznesowych, wyjeżdżają na zgrupowania. Wbrew pozorom,...
Decyzją wojewody kostrzyńska szkoła „czwórka” ma zmienić nazwę patrona. Prawie od 40 lat jest nim Wojsko Ochrony Pogranicza. W Kostrzynie zawrzało. Dyrekcja, rada rodziców i samorząd uczniowski nie widzą przeszkód, a mieszkańcy są wściekli.
Rozmowa z z prof. Karolem Kamińskim, kardiologiem, p.o. kierownika Zakładu Medycyny Populacyjnej i Prewencji Chorób Cywilizacyjnych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Zakon odrzuca pozew 28-letniego mężczyzny, który w latach 2002-2006 był molestowany seksualnie przez franciszkanina Krzysztofa P. Sam zakonnik wiedzie nowe życie w Olsztynie. Jest organistą i kompozytorem muzyki kościelnej.
Pralka zepsuła się rok po zakupie? Nie opłaca się naprawiać zmywarki, bo drogie części? Unia pracuje nad dyrektywą wydłużającą żywot urządzeń.
Nawet trzy i pół tysiąca grobów może zniknąć w tym roku ze słupskich cmentarzy. Powód: brak wniesienia opłaty z tytułu przedłużenia grobu. Ustawa o cmentarzach i chowaniu zmarłych zawiera zapis, że grób po 20 latach powinien być ponownie opłacony.
Rodzice ósmoklasistów i uczniów jednocześnie kończących gimnazja zastanawiają się, czy ich dzieci dostaną się do wymarzonej szkoły.
Tylko w Kujawsko-Pomorskiem brakuje 2500 lekarzy specjalistów. Sposobem na zapaść kadrową w służbie zdrowia mają być zmiany w „dystrybucji” rezydentów, którzy odbywają staże specjalizacyjne.
- Kto wymyślił prace remontowe na rondach w środku zimy? - pyta nasz czytelnik. Drogowcy zapewniają, że to nie o remonty chodzi, ale o przygotowania do transportu siłowni wiatrowych.
Nie dajmy się zwieść fałszywym fakturom i komunikatom przychodzącym SMS-ami i e-mailami! Oszuści próbują nas teraz nabierać na zaległości.
Na wokandę koszalińskiego sądu wróciła sprawa sędziego z Kościerzyny, którego oskarżała Prokuratura Okręgowa w Słupsku. Tym razem sąd wydał wyrok łączny, skazujący byłego sędziego na cztery lata więzienia i 60 tysięcy złotych grzywny za korupcję.
Sosnowieccy radni uznali rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 15 maja ubiegłego roku za niezgodne z konstytucją i ustalili pensję prezydenta miasta powyżej określonych w nim „widełek”. Prezydent ma zarabiać o 1675 zł więcej niż dotychczas....
Dwa psy atakują mieszkańców ulic Głowackiego i Kilińskiego w Międzyrzeczu. Ostatnio pogryzły dziewięcioletniego chłopca. O ich losie zdecyduje powiatowy inspektor weterynarii.
Literatura. Systematycznie kurczy się rynek księgarń. Ich funkcję w wielu małych miejscowościach zaczęła przejmować Poczta Polska
Zakończyły się zdjęcia do filmu „Kurier”, opowiadającego o wojennych losach Jana Nowaka Jeziorańskiego. Nowe dzieło Władysława Pasikowskiego będzie miało swą premierę już 15 marca.
Tego jeszcze nie było: w mieście pojawią się trzy wyjątkowe kamery, które będą same informowały urzędników o zepsutych latarniach. To projekt badawczy, który poprowadzi wspólnie firma BD Polska i naukowcy z akademii im. Jakuba z Paradyża.
Radni Koalicji Obywatelskiej w ostatnim czasie wyszli z propozycją, by jeden ze skwerów w mieście nazwać imieniem byłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Pomysł wywołał dyskusję.
Artykuł Gazety Lubuskiej o bonifikacie w wysokości 95 proc. w Zielonej Górze, kiedy w Nowej Soli ustalono 60 procent, wywołał dyskusję na sesji rady miejskiej w Nowej Soli.
W piątek w Zespole Szkół Zawodowych otwarto po przebudowie warsztaty kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz.
Burmistrz Danuta Madej zmienia stosowane od lat, zdaniem wielu, dobre praktyki, i zaczyna ściągać podatki od nieruchomości od dwóch żarskich lecznic.
68 miejsc w nowym żłobku w Krośnie Odrzańskim i wciąż może to być za mało. Zainteresowanie jest duże, więc samorząd postanowił złożyć wniosek na dofinansowanie dodatkowych miejsc dla maluchów.
„Sanatorium Miłości” co niedzielę oglądają miliony widzów. Wśród kuracjuszy jest Teresa Wąsowicz. Jednak ze względu na wiążącą ją umowę nie mogła zdradzić nam, czy ktoś z uczestników show odnalazł swoją drugą połówkę.
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku została otwarta poradnia onkologiczna. A w planie jest uruchomienie oddziału onkologii klinicznej. I nie tylko tego oddziału.
Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej wykazali się ponadprzeciętną wiedzą na temat Unii Europejskiej. W nagrodę pojadą do Europarlamentu w ramach programu Euroscola!
1029 - to numer Orderu Uśmiechu jaki odebrał w miniony piątek ks. Andrzej Danielski, duchowy opiekun i koordynator Ogólnopolskiego Chóru Dziecięcego Biedronki.
Podczas nieobecności żony, do jej 85-letniego męża przyszło trzech mężczyzn. Mówili, że są z gazowni. To było akurat kłamstwo, ale mieszkanie okradli naprawdę.
Polityczna satyra w Polsce ma bogatą przeszłość. Czas szczególnego jej rozkwitu przypadł na lata międzywojenne. Padające wówczas na co dzień oskarżenia i inwektywy, rzucane na siebie przez politycznych przeciwników, śmiało mogące konkurować z...
Czy jest szansa, żeby w Lublinie stanęły rządowe czynszówki w ramach programu Mieszkanie Plus i jakie zamówienia może otrzymać z armii PZL Świdnik? Odpowiada Artur Soboń, poseł PiS ze Świdnika i wiceminister inwestycji i rozwoju.
Jeszcze w 2012 roku to rodzinne przedsiębiorstwo brylowało w mięsnej branży. 100 mln zł rocznego obrotu dawało czołowe miejsce w rankingu najbardziej ekspansywnych firm.
O tym, że klasyczne szpiegostwo oraz metody szpiegowania wcale nie odeszły do lamusa rozmawiamy ze Zbigniewem Nowkiem, byłym szefem Urzędu Ochrony Państwa oraz Agencji Wywiadu.
W tym tygodniu po raz kolejny cofniemy się do 1897 r. i przyjrzymy dziejom domu widocznego na jednym ze zdjęć Józefa Sołowiejczyka, na których uwiecznił zachodnią, nieparzystą stronę ówczesnej ul. Mikołajewskiej, a dzisiejszej ul. Sienkiewicza.
Ostatnie dwa tygodnie przyniosły wiele fałszywych alarmów bombowych w Polsce, w tym także w Poznaniu. Tylko w stolicy Wielkopolski doszło do fałszywych ostrzeżeń o bombach w Urzędzie Wojewódzkim, biurze Platformy Obywatelskiej czy Prokuraturze...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.