Tomasz Kapica

Pracownicy inspekcji środowiska domagają się podwyżek. Grożą nawet masowymi odejściami z pracy

Do inspektorów weterynarii, którzy walczą o podwyżki, teraz dołączyli inspektorzy środowiska. Fot. Arkadiusz Dembiński Do inspektorów weterynarii, którzy walczą o podwyżki, teraz dołączyli inspektorzy środowiska.
Tomasz Kapica

Po inspektorach weterynarii o podniesienie uposażeń upominają się teraz pracownicy inspekcji środowiska. Domagają się spotkania z premierem.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska to służba, która ma wiele ważnych zadania. Głównie kontrole związane z zapewnieniem czystości wód, środowiska, zapobieganie awariom i katastrofom ekologicznym. Sęk w tym, że spora część inspektorów zarabia zaledwie 2,1 tys. złotych brutto, czyli w praktyce najniższą pensję krajową. Pracownicy WIOŚ skarżą się, że biorąc po uwagę realia rynku pracy, ich ciężka służba wyceniana jest gorzej od niewykwalifikowanej siły roboczej. O podwyżki wartości kilkuset złotych upomina się zakładowa „Solidarność”.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Kapica

Pracuję w Nowej Trybunie Opolskiej od 20 lat. Zaczynałem jako terenowy reporter w Kędzierzynie-Koźlu a dziś mam zaszczyt kierować redakcją największego serwisu internetowego w województwie i jedynego dziennika regionalnego ukazującego się na Śląsku Opolskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.