„Samochód marzeń - Kup i zrób”

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banas / Polskapresse
Tadeusz Płatek

„Samochód marzeń - Kup i zrób”

Tadeusz Płatek

Widziałem w sumie kilkadziesiąt odcinków tego programu, bo lubię oglądać ludzi szczęśliwych.

Uczestnicy przywożą swoje nadpsute youngtimery, czyli auta, o których normalny facet przed 40 marzył w dzieciństwie, które wtedy kosztowały tyle co dom i na które nie było nikogo stać, a teraz jak najbardziej, dopóki się coś nie zepsuje, i to się dzieje natychmiast po zakupie, bo już nie ma części zamiennych, a jeśli są, to wmontował je mechanik-rzeźnik.

Adam, prowadzący, jest wybawieniem, mechanikiem idealnym - mądrym, uczciwym, dobrodusznym ideałem dla przeciętnej, bezdzietnej, pochłoniętej karierą singielki, po studiach humanistycznych przed 40, otoczonej na co dzień ściemniaczami w garniturach.

Jedyną wadą Adama jest to, że czasami mówi „bynajmniej”, tam gdzie powinno być „przynajmniej”. Poza tym - anioł. Klimek ma mnóstwo podobnych do siebie znajomych rzemieślników-podwykonawców, którzy potrafią, za pieniądze z budżetu programu „spasować łapacz kobyłeczek, żeby wyglądał jak oryginał”, a potem robią a nie „zawracają gitary”. Jest np. blacharz, który jak kładzie szpachlę, to z włókna szklanego, bo tak go nauczyli w Polmozbycie, albo specjalista od amerykańskich skrzyń biegów, co nie wymienia, tylko regeneruje, dorabia, piaskuje, lakieruje, poleruje, przywraca do stanu oryginalnego i daje drugą młodość na długie, bezawaryjne lata.

A teraz się budzimy, zdajemy sobie sprawę, że nie ma kolekcjonerskiego, 30-letniego roadstera, silnik nie brzmi, a my siedzimy, w najlepszym razie w brązowym kombi wziętym w korzystny leasing i w korku gapimy się na podkrakowską rejestrację jakiegoś cholernego studenta.

Tadeusz Płatek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.